Microsoft Office mobil cihazlar için güncellenmeye hazırlanıyor. Konuyla ilgili açıklama Microsoft’tan geldi. Üstelik bu güncelleme oldukça büyük çaplı yenilikler barındırıyor.

Microsoft Office Mobil Versiyonu Güncellenecek

Yazılım devi Microsoft, mobil cihaz sahiplerini ilgilendiren sevindirici haberi kamuoyu ile paylaştı. Ayrıca güncellemenin hangi yenilikleri beraberinde getireceğini de kamuoyu ile paylaştı. Bu yeni özellikler son derece dikkat çekici. Detaylar ise haberimizde…

Microsoft Office Mobil

Office Programları için Beklenen Yenilikler

Office uygulamaları artık mobil cihazlarda da yoğun bir şekilde kullanılıyor. Güncelleme yapmanın zamanının geldiğini düşünen Microsoft dev bir adıma imza attı. Bu ay içinde aktif olacak özellikler oldukça dikkat çekici.

World, Outlook ve PowerPoint için gelen güncelleme hem Android hem de iOS cihazlarda geçerli olacak. Şimdi gelecek yeni özelliklere göz atalım.

World kullanırken belgenin kaç kelimeden oluştuğunu artık görebileceksiniz. Ekranın sağ alt kısmında yer alan kelime sayısı işinizi hayli kolaylaştıracak.

iOS ve Android kullanıcıları, Outlook’ta taslak halinde kaydettikleri iletileri senkronize şekilde çalıştırabilecek. Masaüstünde başladığınız bir maile dilerseniz tabletinizden, dilerseniz de akıllı telefonunuzdan devam edebileceksiniz. Bu da oldukça kullanışlı bir yenilik olarak dikkat çekiyor.

Microsoft Office Mobil

Yalnızca Android kullanıcılarını ilgilendiren bir yenilik de “Rahatsız Etmeyin” özelliği ile ilgili. Artık Outlook kullanıcıları, belli süreçler için bildirimleri devre dışı bırakabilecek. Bunun dışında adres defterinde yer alan kişileri de silebilecek.

Ayrıca Android kullanıcıları PowerPoint çalışmalarını yatay olarak da gerçekleştirebilecek.

Söz konusu güncellemeler çok yakında iki platform için de aktif olacak. iOS kullanıcıları 2.15 sürümünde bu özelliklere kavuşacak. Android kullanıcıları ise 16.0.10325.20043 sürümünün çıkmasını bekleyecek.

Özellikle iş ve eğitim alanlarında oldukça aktif şekilde kullanılan Office programları, söz konusu güncelleme ile mobil cihazlarda da daha rahat kullanılabilir hale geldi.

PAYLAŞ
Teknolojiyi takip etmeyi seven, meraklı, yeniliklere açık, iyi bir spor izleyicisi, sıkı bir oyun takipçisi.