Google One geliyor ve Google Drive tarihe karışıyor. Google’ın popüler bulut servisi ve pek çok kullanıcı tarafından tercih edilen bir sistem. Ancak son zamanlarda gündeme gelen bir gelişme servisin geleceği ile ilgili endişeleri artırdı.

Bu bilgiye göre Google, popüler servisini rafa kaldırma kararı aldı. Peki o servisin boşluğu nasıl doldurulacak?

Google One

Google One Nasıl Özelliklere Sahip?

Google Drive tarih oluyor ancak servisin yerine Google One geliyor. Google kullanan ve hesabı olan kişiler dosyalarını kaydetmek için Google Drive kullanıyordu. Yeni servisin daha ucuz ve aynı özellikleri sunacak bir servis olması planlanıyor.

Peki tek değişiklik isimde mi olacak? Yeni servis hangi özellikler ile kullanıcıya sunulacak? Aslında Google Drive’dan farkı olmayacak servis, halihazırda aboneliği olan gmail kullanıcıları için faaliyet göstermeye devam edecek. Google One, kaldığınız yerden devam etmenizi sağlayacak.

Google One

Fiyatlar Düşecek

Google Drive kullanıcılara ücretli versiyonda da sunuluyordu. Yeni servisin Drive’a göre daha ucuz olacağı tahmin ediliyor. Google Drive için 1 TB alanı 9,99 Dolar fiyattan kullanan müşteriler, bu fiyata iki katı alan sunacak.

Bununla birlikte satın alabileceğiniz alan 30 TB alana kadar artacak.

Aile Paylaşımı Modeli Geliyor

Google One kullanışlı başka özelliklerle de geliyor. Örneğin Spotify benzeri bir özellik de devreye girecek. Kullanıcılar aile paylaşımı modeli ile, bulut hizmeti servisinden yararlanacak.

Google One hizmeti satın aldığınızda ailenizdeki beş bireye kadar hizmetten yararlanılabilecek.

Peki yeni uygulama ve bu etkileyici özellikleri ne zaman kullanıma sunulacak? Bu tarih henüz netlik kazanmadı ancak ismin ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde ortaya çıkması bekleniyor. Google Drive’ı tarihe gömecek yeni servisin de yakın bir zamanda tüm dünya için kullanıma sunulacağı tahmin ediliyor.

PAYLAŞ
Mottosu "araştır, test et, uygula" olan, Android dünyasının sıkı takipçisi, Kanada sempatizanı, iyi bir dart ve bilardo oyuncusu, spora düşkün bir bilgisayar mühendisi.