Microsoft ve WhatsApp işbirliği yapmaya hazırlanıyor. WhatsApp’ın evrensel sürümü için Microsoft da devreye giriyor.

Microsoft ve WhatsApp İşbirliği

Microsoft ve WhatsApp İşbirliği Neleri Kapsıyor?

Facebook’un şirketi olan WhatsApp, son dönemde güçlü çalışmalarla popülerliğini iyice artırdı. Hemen hemen tüm akıllı cihazlarda yüklü olan bu uygulama, şimdi de evrensel sürümü üzerinde çalışıyor.

Evrensel sürüm için WhatsApp’ın Microsoft ile önemli bir işbirliği içinde olduğu da söylentiler arasında yer alıyor.

Microsoft ve WhatsApp İşbirliği

Evrensel Sürüm Neler Getirecek?

Windows Phone, başlangıçta telefon piyasasına oldukça iddialı bir giriş yaptı. Ancak demode yapısı nedeni ile bu mobil cihazlar, piyasada tutunamadı.

Aslında WhatsApp bu cihazların en büyük destekçilerindendi, ancak kullanıcılar bu cihazlara beklenen ilgiyi göstermedi. Dolayısıyla Microsoft temelli akıllı telefonlar, WhatsApp’ın üstün sürümleri ile de buluşamamış oldu.

Yine de Windows Phone seven kullanıcılar, WhatsApp kullanmaya devam ediyor. Bu nedenle Windows Phone modelleri kaldırmadan önce iki dev şirket, önemli bir ortaklık için görüşmeye başladı. Microsoft ve WhatsApp işbirliği de bu sayede gündeme geldi.

WhatsApp Her Şeye Rağmen Gözde

WhatsApp, hemen hemen tüm akıllı cihazların olmazsa olmaz uygulamalarından biri. Elbette Microsoft temelli cihazlar da bu furyaya dahil.

WhatsApp’ın Windows 10 özelliklerini destekleyen bir UWP sürümü bulunuyor. Üstelik bu sürüm, Microsoft kullanıcılarından tam not aldı bile. Uygulama, bu cihazlarda WhatsApp masaüstü sürümü ile uyumlu çalışacak. Bununla birlikte mobil cihazla da bağlantı kurabilecek.

Konuyla ilgili olarak Microsoft yetkililerinden henüz net bir açıklama gelmedi. Microsoft genelde bu konular hakkında sessiz kalmayı tercih ediyor.

Ancak sızan bilgiler, Microsoft’un Universal Windows Platformu’nda Andromeda temelli cihazlara destek verdiğini gözler önüne seriyor. WhatsApp’ın Windows 10 ve üzeri versiyonlarda kolayca çalışabileceği biliniyor.

Bakalım, önümüzdeki süreçte Microsoft ve WhatsApp işbirliği ne tür sonuçlar doğuracak ve nasıl sonuçlanacak…

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.