App Store mağazasında en iyiler arasında olmayı başarmış Mini metro kullanıcılarının her geçen gün artmakta olduğu görülüyor. Metro ağlarının artırılmasına ve dünyada bulunan metro istasyonlarına da ulaşım imkanı veren oyunda, İstanbul metro ağını oluşturma şansınız da bulunuyor.

Bu oyunu indirdikten sonra amacınız yeni bir metro ağı inşa etmek. Size bu konuda çeşitli görevlerin verileceğini göreceksiniz. Eğer bu görevleri başarılı bir şekilde tamamlarsanız, metro ağınız oluşmaya başlayacak. Böylece dünyanın farklı şehirlerinde test edebileceğiniz bu ağlar, oyunun en güzel yanlarını oluşturmaya başlayacak.

Dünyaca ünlü olan şehirlerin içerisinde bulunduğu Mini Metro oyunu, gerçeğe yakın tasarımların yapılmasını sağlıyor. Şehirlerde metro ağları oluşturmanıza olanak verilecek ve nehirlerin üzerinden geçebilecek ve dünyanın diğer bir ucundaki alanlara ulaşımın kolay hale geleceğini görebileceksiniz. Örnek olarak New York şehrinde bulunan bir ağı oluşturmak istediğinizde, nehirlerin üzerinden geçebilmeli ve İstanbul’da ise bu planlamaya Haliç’i de eklemeniz gerekiyor.

Mini Metro

Olağanüstü Geçit Simülatörü Mini Metro

İlk olarak 2014 yılında bir tarayıcı oyunu olarak kullanıcılarıyla buluşan Mini Metro, kısa süre içerisinde daha fazla gelişerek beğenildi. Mobil oyun olarak dünyaya açılarak adını duyuran bu oyun çok sayıda kullanıcısıyla buluştu. Oyun, yeniden yapılanmasıyla birlikte pek çok yönlerini de geliştirdi.

Oyunun diğer bir özelliği ise kimseyle yarışmanıza gerek olmaması. Zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacağınız bu muhteşem oyun sayesinde farklı deneyimleri yaşayacaksınız.

Rastgele şehir büyümesiyle her oyun diğerinden benzersiz işliyor. Planlama becerilerinizi test etmeniz için on bir gerçek dünya şehri oluşturulmuş. Oyun, ağları gerçek hayata uyarlamak için sürekli güncelleniyor. Çabuk puan kazanabildiğiniz gibi, normal mod ya da ekstrem mod gibi özellikleri de var.

AppStore‘dan 22,99 TL karşılığında, Google Play‘den ise 16,99 TL‘ye indireceğiniz bu oyun, sizlere basit tasarımının yanı sıra, kaliteli görseller de sunuyor.

‎Mini Metro
‎Mini Metro
Developer: Dinosaur Polo Club
Price: $3.99
Mini Metro
Mini Metro
Developer: Dinosaur Polo Club
Price: ₺10,99