Facebook beğenmeme butonu ile değişim sürecini başlattı. Zor günlerin ardından kullanıcılarını memnun edecek yeniliklerle geliyor.

Facebook Beğenmeme Butonu

Facebook Beğenmeme Butonu Hakkında

Veri skandalının ardından kullanıcı kaybeden ama her şeye rağmen karını artırmayı başaran Facebook’ta değişim sürüyor.

Yeni güncellemeler ile gücüne güç katmaya hazırlanan Facebook’un son yeniliği ise “beğenmeme” butonu oldu.

Peki beğenmeme butonu hayatımızda neleri değiştirecek? Beğenmek kadar beğenmemenin de doğal bir hak olduğunu düşünen popüler uygulamanın geliştiricileri, özelliği hayata geçirdi. Üstelik özelliğin ilk görüntüsü de internete düştü.

Peki bunun dışında ne tür sürprizler geliyor, birlikte inceleyelim.

Facebook Beğenmeme Butonu

Yeni Özellik Test Aşamasında

Beğenmeme özelliği henüz test aşamasında. Ancak kısa sürede kullanıcıların sıkça tercih ettiği bir özellik olacağa benziyor. Özellik Şubat ayından beri deneniyordu. Özellikle paylaşımlara yorum yapmayı seven Facebook kullanıcıları için eğlenceli bir güncelleme geliyor.

Özellik henüz Yeni Zellanda için yayınlandı. Ancak Avusturalyalı kullanıcılar da özelliği test edebiliyor. Bazı haber sayfaları, yorum, beğeni platformlarında düşüncelerin daha iyi ifade edilmesi için getirilen özellik bireysel kullanıcıların paylaşımında da yorumları oldukça hareketlendireceğe benziyor.

Beğenmeme butonu sayesinde kullanıcılar, tıpkı forum kullanır gibi, paylaşımı oylayabilecek. Burada Facebook, iki fonksiyonlu çalışacak bir buton sistemi üzerinde çalışıyor. Standart beğenme butonuna ek olarak sol kısımda iki adet ok işareti yerleştirilecek. Böylece forum benzetmesinin karşılığı daha net bir şekilde gözlemlenmiş olacak. Kullanıcılar da paylaşımları daha akılcı şekilde değerlendirebilecek.

Facebook Beğenmeme Butonu

Alternatif Yöntemlere Gerek Kalmayacak

Önceden Facebook’ta paylaşılan bir gönderiyi beğenmediğinizde üzgün surat, kızgın surat gibi paylaşımlarla “beğenmeme” duygunuzu ifade edebiliyordunuz. Ancak artık net bir şekilde beğenmediğiniz paylaşımlarla ilgili düşüncelerinizi ifade edebileceksiniz.

Şimdi gözler uygulamanın test aşamasından çıkacağı sürece kilitlendi. Kullanıcıların kısa sürede uygulamayı benimsemesi ve sıkça kullanması bekleniyor.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.