Oppo R19 model Android akıllı cep telefonu modellerinin kamera sistemlerinde devrim yapmaya hazırlanıyor.

2004 yılından bu yana Mp3 oynatıcılar, Dvd, Blue-ray video oynatma sistemleri ve LCD TV sistemleri üreten Oppo firması günümüzde akıllı cep telefonu üretimine de başladı. Yepyeni modeli R19 modelinde kullanıcılarının ekrana gömülü kamerası cep telefonunda sıra dışı bir tasarım gerçekleştirdi.

Oppo r19

Oppo R19 Kamerası Teknoloji Gündeminde

Teknoloji gündemini belirleyen flaş bir gelişme Çinli telefon üreticisinden geldi. Oppo R19 modelinde ekrana gömülü ön kamera sistemi türünün tek örneği olma özelliğine sahip.

Bu da telefonun çerçevesi olmaması ve çentik yerine ekrana gömülü sıra dışı bir tasarım olması anlamına geliyor. Bu da akıllı Android cep telefonların her anlamda gerçekten de pek çok akıllı tasarımlara sahip olması açısından çok özel bir gelişme olarak kaydedilmekte. Peki Oppo R19 telefon ne zaman tanıtılacak?

Ekrana Gömülü Parmak İzi Okuyucusu Olacak

2019 yılının Mart ayında tanıtılacağı belirtilen yeni modelin ayrıca parmak izi okuyucusunun da aynı mantıkla tasarlandığı açıklandı. Böylelikle hem görüntü sisteminde hem de güvenlik sisteminde tamamen sıra dışı bir yenilik meydana getirilecek. Bu sıra dışı tasarımlarla teknoloji devrimi yapacağı yönünde söylentiler gündeme gelmeye devam ediyor.

Önümüzdeki günlerde Oppo’nun bu iki tasarım hakkında yeni teknik bilgileri de kamuoyuyla paylaşıp paylaşmayacağı şimdiden merak edilenler arasında…

Oppo r19

OnePlus Modelinden İlham mı Alıyor?

Öte yandan Teknologlara göre buna benzer bir tasarımın OnePlus 6T akıllı cep telefonunda var olduğu öne sürülerek aslında Oppo R19 modelindeki bu ekrana gömülü kamera sisteminin tekrardan öteye gitmeyeceği üzerinde durulmakta.

Bakalım Oppo yetkilileri bu iddialara ilerleyen günlerde nasıl bir yanıt verecek, gerçekten de OnePlus telefonlarından ilham mı alıyorlar bunu hep birlikte göreceğiz…

PAYLAŞ
Teknolojiyi takip etmeyi seven, meraklı, yeniliklere açık, iyi bir spor izleyicisi, sıkı bir oyun takipçisi.