Narcos, tanınmış uyuşturucu kaçakçısı Pablo Escobar’ın yaşamını konu alan ve sadece Amerika’da değil, bütün dünyada ilgi ile takip edilen bir TV dizisi. Dizi, yayınlanmaya başladığı ilk günden itibaren büyük bir ilgiyle karşılandı ve çok geniş bir hayran kitlesine ulaştı. Bu popüler dizinin geçtiğimiz yıl, mobil oyunu geliştirildi ve Narcos: Cartel Wars adı verilen bu oyun, en az dizinin kendisi kadar büyük bir takipçi kitlesi elde etti.

Narcos: Cartel Wars Ne Tür Bir Oyun?

Strateji oyunlarını sevenler için müthiş bir deneyim ve heyecan yaratan oyun, dilimize Narcos: Kartel Savaşları şeklinde çevriliyor. Oyunun belki de en dikkat çekici özelliği, gerçek zamanlı olarak oynanabilmesi.

Narcos: Cartel Wars
Narcos: Cartel Wars Oyun Tanıtımı

Zaten diziyi üreten firma tarafından tasarlanan Narcos: Cartel Wars’ta olaylar, büyük ölçüde dizi ile aynı çizgide gidiyor. Oyuna girildiği zaman, oyuncular sıfırdan başlayarak tamamen kendi dünyalarını kuruyor. Ancak oyunda ilerledikçe kartel savaşlarının güçlüğü anlaşılıyor ve oyuncu, en iyi kartel olmak için çabalıyor.

Oyuna başlarken ilk yapılması gereken, savunmayı güçlendirmek olmalı. Dolayısıyla önce gerekli olan üretim binalarını kurmak gerekiyor. Bir kere savunma güçlendikten sonra, artık diğer kartellerin kamplarına saldırılar ve yağmalamalar başlayabilir.

Narcos: Cartel Wars
Narcos: Cartel Wars ile Rakiplere Hükmet

Oyunda başarı gösterip ilerledikçe ve üst seviyelere geçildikçe karşınıza Sicario adı verilen karakterler çıkıyor. Bunlar, Narcos’un yardımcıları ve Narcos’un sağ kolu olarak çalışıyorlar. Bu karakterler, strateji belirlemede oyuncuya destek oluyorlar.

Sicario’lar hem saldırı hem de savunma birliklerinde görev alabiliyor. Kısaca bunları iki yönlü kullanmak mümkün.

Narcos: Cartel Wars oyunu, hem gerçek oyunculara karşı hem de yapay zekaya karşı oynanabiliyor.

Oyun klan sistemine göre çalışıyor ve oyunun en önemli özelliği, kartel oluşturmak veya daha önce kurulmuş bir kartele katılmak. Yani; gerçek oyuncular tarafından oluşturulan bir kartele katılarak, burada mücadele etmek ve belki de dünyanın en büyüğü olmak mümkün.

Narcos: Cartel Wars
Narcos: Cartel Wars ile İmparatorluğunu Genişlet

En İyi Kartel Olmak

Kartel oluşturmak, diğer gerçek oyuncular ile birlikte bir ekip kurmak demek. Oyunda karteller arasında en iyi olabilmek, başka kartellere karşı mücadelede başarılı olmaya bağlı. Kısacası Narcos: Cartel Wars oyunu, multiplayer özellikte bir oyun ve dünyanın herhangi bir yerindeki bir Narcos hayranı ile kapışmak mümkün.

Öte yandan oyunun yapay zekasına karşı mücadele etmek, sanıldığı kadar kolay değil. Ancak bu oyunun tutkunu olanlar, kendi arkadaş grubu ile bir kartel kurarak daha büyük savaşlara girmeyi tercih ediyorlar.

Narcos: Cartel Wars macerasını yaşamak isteyenler, iOS işletim sistemine sahip cihazlar için App Store mağazalarını, Android işletim sistemine sahip cihazlar için Google Play mağazalarını ziyaret ederek oyuna ulaşabilirler. Bu sitelerden oyun, ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Narcos: Cartel Wars
Narcos: Cartel Wars
Developer: Tilting Point
Price: Free

PAYLAŞ
Teknolojiyi takip etmeyi seven, meraklı, yeniliklere açık, iyi bir spor izleyicisi, sıkı bir oyun takipçisi.