Geçtiğimiz günlerde mobil oyuncuların beğenisine sunulan Shadow Fight 3, yüksek kaliteli 3D grafikleri, çarpıcı animasyonları, özelleştirilebilir teknikleri ve karakteriyle bir konsol oyununu aratmayan seviyede 3D dövüş ve RPG tecrübesi sunuyor!

Bire bir düellolarda rakiplerinizi alt edin!

Yumruk ve tekmelerimizin yanı sıra, kılıç, mızrak ve balta gibi silahları da kullandığımız oyunda, aynı zamanda karakterimizin zırhı ve dövüşte kullanabileceği yeteneklerini de ayarlayabiliyoruz. Karekterimiz ve ekipmanlarının seviyeleri ilerledikçe, gerek koruma gerekse zarar verme kapasiteleri gelişiyor. Savaşları ise Street Fighter, Mortal Kombat, Samurai Shodown vb. 2D dövüş oyunlarında olduğu gibi karakterimizi yönlendirip, farklı atak tuşları kullanarak gerçekleştiriyoruz.

Çeşitli Oyun Modları

Oyunumuzu gerek yapay zekâ karakterlere karşı hikaye modunda, gerekse diğer gerçek oyunculara karşı düello modunda oynayabiliyoruz. Ayrıca, tek kişilik modda, çeşitli yan görevleri oynayarak, fazladan ekipman kazanma şansımız da var.

Yan görevlerde ilginç ekipmanlar ve farklı meydan okuyuşlarla bir yandan ek ödüller kazanıp, diğer yandan oyun keyfinizi çeşitlendirebilirsiniz.

Ana hikaye ve düello modlarında kendi geliştirdiğimiz karakterimiz ve o an sahip olduğu ekipmanlarıyla oynuyoruz.

Yan görevlerde ise, düşmanların bize vurdukça iyileşmeleri ya da bizi zehirlemeleri gibi ilginç zorluklar oluyor genellikle ve çoğunda oynadığımız karakter de o göreve has farklı silahlar ve zırhlarla dövüşüyor.

Ana hikayede ise gittikçe zorlaşan rakipler bizleri beklemekte

Tüm bu modlardaki dövüşlerimizin ardından, eğer kazandıysak karakterimiz için yeni silahlar, zırhlar ve özel hareketler açıyoruz. Genellikle üç dört kadar yeni güçlendirici açılıyor her dövüşün ardından. Bunlara ek olarak, bir adet de eğer isterseniz izleyebileceğiniz bir reklam sayesinde yeni ekipman açabiliyorsunuz.

Çekici Görsel Tarz ve Sınırsız Aksiyon

Oyunun görselleri çekici ve gerçekçi bir tarzda hazırlanmış. Kullanabileceğimiz ekipmanların tasarımları çok çeşitliler. Bu sayede hem benim gibi tarihi savaş sanatları meraklılarını, hem de fantastik tasarımları sevenleri memnun edebilecek şekildeler. Karakterlerin kullandıkları silahlara göre değişkenlik gösteren animasyonları da aynı şekilde göze gayet hoş görünüyorlar.

Animasyonlardan söz etmişken, oluşturdukları aksiyon dolu atmosferden de bahsetmemek olmaz! Karakterler birbirlerine art arda kombinasyon vuruşlarını gerçekleştirirken, kritik vuruşlar ya da aynı anda saldırıların ucu ucuna, biri diğerini alt edeceği anlarda ağır çekime geçerek zoom yapan kamera, dövüş atmosferini güçlendiriyor.

Karakter Geliştirme Mekanikleri

Karakter özelleştirme tecrübemiz, oyunu ilk açtığımız an karakterimizin görünümünü seçerek başlıyor. Karakterimizi Legion, Dynasty ve Heralds ırkalarından birinden seçtikten sonra, cinsiyetini ve temel dış görünüşünü özelleştirebiliyoruz.

Kullanabileceğimiz zırh ve silahlar da, buna göre tasarımlarında değişkenlik gösteriyorlar. Örneğin, Legion ekipmanları daha çok ortaçağ Avrupa tarzı iken, Dynasty ekipmanları daha çok Uzak Doğu, özellikle de Çin tarzındalar.

Detaylı özellikleriyle, kullanabileceğiniz pek çok ekipman oyuna ek bir derinlik ve karakter özelleştirme imkânı getiriyor.

Karakterimizin savunma ve saldırı gücü, o an kullandığımız silahların seviyelerine bağlı olarak değişiyor. Daha üst seviye ekipmaları ve güçleri kullanabilmek için karakterimizin kendisinin seviyesini de kazanacağımız dövüşlerle yükseltmemiz gerekiyor.

Dövüş Mekanikleri ve Kontroller

Karakterimizi ekranın sol kısmında bulunan bir 8 yönlü joystick ve sağ kısımda yer alan saldırı tuşlarıyla yönlendiriyoruz. Rakibin darbesi bize vurmak üzereyken sabit kalarak ya da geri çekilerek de darbeye karşı korunabiliyoruz.

Saldırı tuşları üç çeşit:

  • Tekmeler: Nispeten hızlıca ve vuruş mesafeleri de fena olmayan ataklar
  • Yumruk/silah: Eğer silahsızsanız, hızlı ama kısa mesafeli yumruklar atmanızı sağlıyor. Diğer yandan, bir kılıç, mızrak vb. taşıyorsanız, bu tuş ile silahınızı kullanarak saldırıyorsunuz.
  • Shadow: Oyuna adını veren “gölge gücü”. Karakterinizin o an kalan sağlığını gösteren barın altında daha küçük mavi bir bar göreceksiniz. Rakibinize vurdukça ya da siz darbe aldıkça ilerleyen bu bar, tamamen dolduğunda karakterinizi gölge formuna geçirebilir ve sahip olduğunuz özel shadow ataklarını gerçekleştirebilirsiniz.

Her silah farklı özelliklere sahip olduğundan, karakterinizin dövüş stilini tamamen değiştiriyor. Örneğin; mızraklar uzak mesafelerden rakibinizin yaklaşmasına bile izin vermeden güçlü darbeler vurabilirken, yakın mesafede hantal kalabiliyorlar. Joystickten bir yön ile aynı anda atak tuşlarından birine basarak, farklı tiplerde ataklar yapabiliyoruz.

Oyunun başlangıcında, nasıl oynayacağımızı öğreten bir dizi görevden oluşan bir tutorial mevcut.

Her silah ve zırh kategorisi için ayrı özel ataklar elde ebiliyorsunuz. Kimi silahlar bunlardan sadece bir tanesiyle kullanılabilirken, daha ileri seviye olanlarına birden fazla özel hareket eklemek mümkün. Benzer şekilde, yukarda bahsettiğimiz shadow atakları kullanabilmek için bu ataklardan birine sahip olan zırh ya da silahlardan kullanıyor olmamız gerekiyor.

Oyunda doğru zamanlama ile kritik vuruşlar gerçekleştirerek çok daha yüksek zarar verme şansımız var. Kritik vuruşların bir adım ötesindeyse, rakibin silahını düşürmesine yol açacak kadar şanslı vuruşlar da yapmak mümkün. Kafaya gelen darbeler de ayrıca ek zarara sebep olmaktalar.

Oyun İçi Ekonomi

Shadow Fight 3 oyununu App Store ya da Play Store üzerinden edinmek tamamen ücretsiz.

Ancak oyun içi reklamlar ve satın almalar seçenek olarak önümüzdeler. Reklamlar zorunlu değiller. Dövüşlerden sonra dilersek izliyor ve ek bir ödül kazanıyoruz izlediğimiz her reklam için.

Karakterimize yeni ekipmanlar kazanmak için de dövüşler sonrasında kazandığımız sandıkları, belirli süreler sonunda açabilir ya da hemen açılması için mobil oyunun premium birimi olan kristalleri kullanabiliriz.

Oyun içi marketten ekipman sandıkları ya da gerçek para ile kristal satın alabiliyoruz.

Shadow Fight 3 ile Cebinizdeki Düellolar!

Adeta bir konsol oyunu kalitesinde dövüş ve aksiyon imkânı sağlayan Shadow Fight 3 ile iOS ya da Android farketmeden, yapay zekâ ya da sizler gibi oyunculardan oluşan rakiplerinizi kılıcınız önünde boyun eğdirebilirsiniz!

Görsellik ve oynanabilirlik olarak oldukça başarılı bu mobil dövüş oyununda, size bol zaferler diliyoruz!