Eskiden 3310 telefonlarımızdan oynadığımız yılan oyunu, yeni dönemde karşımıza slither.io olarak çıkıyor. Artık tuşlu telefonlarımız yok ama bu yılan oyunu oynamamıza engel değil tabii ki.

Lowtech Studios bizleri sevindirdi. Tuşlu telefonlar kalkınca boşluğa düştük yılan oyunumuz yok oldu derken, slither.io bize bilgisayardan yılan oyunu oynama imkanı verdi. Gel gör ki, her zaman bilgisayardan oynayamıyor olduğumuzu hesaba katarsak; mobil oyun şart olmuştu.

slither.io

Nasıl Oynanıyor?

Oyuna önce isminizi ve yılanınızın derisini seçerek başlıyorsunuz. Daha sonra online mı yoksa bilgisayara karşı oynayıp oynamayacağınızı belirliyorsunuz.

Girdiğinizde önce ufacık bir solucansınız. Etraftaki parıltılı ışıkları yediğinizde büyümeye başlıyorsunuz ve büyüdükçe hızlanabiliyorsunuz. Tabi hızlanmak küçülmenize ve yavaşlamanıza sebep oluyor.

Yılanı yönlendirmek için ekranın bir tarafından tutup istediğiniz yöne çekmeniz gerekiyor. Ayarlardan dilerseniz yönlendirme biçimini değiştirebiliyorsunuz.

Oyunda asıl amaç tabii ki büyümek olduğu için büyük, küçük her türlü yılan göreceksiniz. Kimi zaman yerden topladığınız yemler yeterli olmayacak ve sizden küçük veya büyük yılanları öldürüp büyümeniz gerekecek.

Başka bir yılanı öldürmek isterseniz, yeterince büyükseniz onu kendi bedeninizden oluşan bir çemberin içine alabilir ya da kafa atabilir veya onun kafası sizin gövdenize gelecek şekilde yolunu kesebilirsiniz. Bu tavsiyeleri de herkese vermem 🙂

Öldürdüğünüz yılanı hemen yemeniz lazım yoksa başka yılanlar yer ve siz yine aç kalırsınız. Sadece siz değil diğerleri de sizi öldürmeye çalışacak. Farkında olmadan kocaman bir yılanın çemberinde kalmış olabilirsiniz. Bu yüzden tek bir yerde dolanmamaya dikkat etmelisiniz.

Aynı zamanda oyuna yeni gelen bir özellik olan yılan derisi seçme olayından bahsedeceğim. Oyunun ilk zamanlarında sadece oyunun size verdiği ve zamanla güncellediği derileri seçebiliyordunuz ama artık oyunun verdiği renklerle kişisel yılanınızı yapabiliyorsunuz.

slither.io

Editörün Seçimi slither.io

Google Play Store’da editörün seçimi olan ve aksiyon kategorisinde olan slither.io Play Store’da 100.000.000+ indirme sayısına sahip. Aynı zamanda 5.119.105 kişi geri bildirimde bulunmuş ve 4,4 ortalamaya sahip.

Oyun Apple App Store’da simülasyon oyunları kategorisinde 18. sırada. 855 geri bildirime sahip fakat indirme sayısını göremiyoruz. App Store’da 3,4 ortalaması var.

Sizler de bu nostaljiyi yaşamak ve yılan oyunuyla geçmişe dönmek için aşağıdaki linklerden ya da Apple App Store ve Google Play Store’u ziyaret ederek indirebilirsiniz. Dikkat edin! Kuyruğunuzu ısırmayın 🙂

‎slither.io
‎slither.io
Developer: Lowtech Studios LLC
Price: Free+
slither.io
slither.io
Developer: Lowtech Studios
Price: Free