Sonos, Ekim 2017’de Amazon’un Alexa Asistanı’ndan sonra Google Asistan desteğinin Sonos One Hoparlör’e 2018 yılında geleceğini açıklamıştı. Yıl bitmek üzere olmasına rağmen hala bir şey değişmedi. Sonos, Google Asistan desteğini Sonos One Hoparlörü için geciktireceklerini açıkladı.

Sonos, yayınladığı bir blog yazısında, “Aslına bakılırsa, 2018’de hazır olmayı planlamış olsak da, gerçek şu ki bu deneyimi elde etmek için biraz daha fazla zamana ihtiyacımız var ve şimdi 2019’da bir tarihi kilitlemeye çalışacağız ve iyi bir ilerleme kaydediyoruz.” açıklamasını yaptı.

Sonos, Google

Yaptığı açıklamanın devamı  “Bize yardım etmek istiyorsanız -zaman ve çaba harcamaya istekliyseniz- buradan özel beta için kaydolabilirsiniz. Beta test kullanıcılarının haftada en az 14 saat dinlemesini, günde 10 sesli komut kullanmasına ve 72 saat içinde anketlere yanıt vermesini istiyoruz.

Tüm başvuru sahiplerini – birkaç hafta sürecek bir süreçte- inceledikten sonra, bir sonraki adım, deneyimi önce birkaç yüz evde ve önümüzdeki aylarda ise birkaç bin evde test etmeye başlamak olacaktır. Amacımız, lansmandan önce gerçek dünyadaki dinleyicilerin önemli geri bildirimlerini almaktır.

Google Asistan’ın Sonos’ta hayata geçtiğini görmekten çok heyecan duyuyoruz ve müşterilerimiz de biliyoruz. Müşterilerimizden, basından ve hatta Instagram feed’imizdeki yorumlardan en çok karşılaşılan sorulardan bir tanesi: Google Asistan Sonos’a ne zaman geliyor? Google ile birlikte çok şey öğrendik ve entegrasyonun beklemeye değeceğinden emin olduk.

Bizi takip etmeye devam edin. 2019’un başlarında başka bir güncellemeyi paylaşmayı sabırsızlıkla bekliyoruz!” cümleleriyle bitiyor.

Sonos, Google Asistan için 2019’u Hedef Gösterdi

Her ne kadar bu sene için desteği yetiştirememiş olsalar da 2019’da bir tarih kesinleştireceklerini ve yetiştireceklerinin sözünü verdiler. Sonos One Hoparlöre sahipseniz dilerseniz sizler de Beta kullanıcı olabilir ve desteğin gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Beta kullanıcısı olma süreci her ne kadar belirttikleri şartlarda (“….haftada en az 14 saat dinlemesini, günde 10 sesli komut kullanmasına ve 72 saat içinde anketlere yanıt vermesini istiyoruz.”) biraz zor olsa da gerçekten yardımcı olmak isteyen ve bu süreci deneyimlemek isteyenler için iyi bir fırsat gibi görünüyor.

Bu tip güncellemelerle Google Asistan sadece telefonlarımızda değil hayatımızın her yerine gelmeye devam edecek gibi.

PAYLAŞ
Anime/Manga sever, sanatsal işlere meraklı, akıntının tersine gitmekten çekinmeyen, sıkı bir oyun tutkunu.