Koronavirüs yüzünden sosyal ortamlarımızdan uzak zamanlar geçirirken en azından sosyalliği 0’a indirmemek ve yeni insanlar tanıyarak geçirelim diye birkaç uygulama yazmaya çalışıyorum. Şimdi ki uygulamam ise Bottled. Yeni insanlar ile tanışırken aynı zamanda İngilizce de öğreneceksiniz, belki de seviye atlayacaksınız. Bottled o kadar eğlenceli bir uygulama ki sizleri küçüklüğünüze, eski masallara götürüyor bir nevi.

Bottled uygulaması  Apple App Store’da 4.7, Google Play Store’da ise 4.4 puana sahip. 1 milyondan fazla indirmesi bulunan uygulamanın başarısını hemen açıklıyorum.

Bottled

Bottled: Mektubunu Okunması için Denize At! 

Uygulamaya giriş yaparken bildirimleri açın, mail adresiniz ile hemen üye olun. Sonrasında ekranınıza 3 seçenek gelecek. Uygulamaya arkadaşlık kurmak mı, aşkı aramak mı yoksa sadece eğlenmek için mi giriş yaptığınızı seçiyorsunuz. Yaşınızı ve cinsiyetinizi belirttikten sonra uygulamayı kullanmaya hazırsınız.

Uygulama bu arada tamamen İngilizce ama başlangıç seviyesinde olduğunu düşünenler de rahat bir şekilde kullanabilir. Şimdi, uygulama isminin hakkını nasıl veriyor oraya gelelim. Bottled ile bir anı, günlüğünüzden bir sayfa ya da istediğiniz herhangi bir şeyi bir kağıda yazıp bir şişeye yerleştirerek dünyanın dört bir yanındaki denizlere gönderiyorsunuz. Sistem mektubunuzun bulunduğu şişeyi tamamen rastgele şekilde bir kullanıcıya gönderiyor. Eğer ki kullanıcı mektubunuzu beğenirse mesajlaşmaya başlıyorsunuz.bottled

Diyelim ki yolladığınız mektup alıcılar tarafından beğenilmedi, böyle bir durumda yolladığınız mektup tekrardan denizlere geri dönüyor ve yeni bir alıcı bulma yolculuğuna çıkıyor. Aynı şekilde size gelen mektupları da beğenmediğiniz taktirde tekrar denize gönderebilirsiniz.

Mektubunuzu istediğiniz bir dilde yazabilirsiniz. İsterseniz İngilizce, İspanyolca farklı farklı diller için uygulamayı kullanabilirsiniz. Evrensel dilin İngilizce olduğunu ve uygulama mektubunuzun gideceği kişiyi dünyanın dört bir yanından rastgele seçtiğini düşünürsek İngilizce dışındaki bir dili bilene rastlamak zor olacaktır. Dilerseniz de Türkçe mektuplar da yazabilirsiniz. Benim ilk mektubum Türk birine denk geldi.

Dil Öğrenmenin Yeni Keyfi

Masallardan kaçıp bir uygulama olan Bottled hem içeriği hem de yararı ile çok keyifli bir uygulama. Tek can sıkıcı noktası size gelen mektupların boş mesajlar olması dışında sorun yok. Gerçekten arkadaş edinmek ya da dil öğrenmek için pratik yapmak istiyorsanız da gırla kullanıcıya ulaşacağınızdan emin olabilirsiniz.

Yolladığınız mektupları dünya üzerinde hangi denize gittiğini, nereye ulaştığını takip edebilirsiniz. Ne kadar çok mektup yazarsanız dünyanın o kadar farklı noktalarına ulaşabilirsiniz. Farklı denizlere açıldıkça uygulamada puanlar toplayabilir uygulama içi farklı ödülleri kazanabilir veya hediye kazanabilirsiniz.

bottled

Bottled uygulamasını indirmek ve uzak diyarlardan arkadaş, aşk aramak veya yabancı dilinizi geliştirmek isterseniz aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

‎Bottled · Message in a Bottle
‎Bottled · Message in a Bottle
Bottled - Message in a Bottle
Bottled - Message in a Bottle
Developer: Honi Inc
Price: Free

PAYLAŞ
Rocker ailenin Rocker çocuğu, Marvel taraftarı, futbolsever fakat çapraz bağları kopuk.