12Instagram’da severek takip ettiğim bir çiftin kullandığı bir uygulama gördüm. Aslında benim kullanacağım türden bir uygulama değil fakat bir yönüyle kullanabilirim diye de düşünüyorum. Bu durumdan söz edeceğim fakat bir alt başlığı tamamen bu konuya ayıracağım. Onun dışında uygulama en yakın arkadaşlarınız, aileniz, sevgiliniz ile beraber kullanacağınız bir app: Zenly.

Uygulama Google Play Store’da 4.2 puana sahip ve 10 milyon kullanıcıya ulaşmış bile. Apple App Store’da ise 4.8 puanda. iPhone kullanıcıları uygulamayı daha rahat kullanıyor diyebiliriz en azından buglarla daha az karşılaşıyorlar. Aslında her ne kadar Android kullanıcıları daha sık sorunlar ile karşılaşmış olsalar dahi uygulama geliştiricilerinin kısa süre içerisinde neredeyse herkese geri dönüş yapıyor olması gözümden kaçmadı.

Zenly ile Buluşmalarında Erken Çıkma, Geç Gitme!

Uygulamanın aslında en dikkat çeken noktası zaten bu: Uygulama içerisinde arkadaş olarak eklediğiniz kişilerin ne zaman, nerede olduklarını rahatlıkla görebiliyorsunuz. Arkadaşlarınız hareket ettikleri anda nerede, ne yapıyorlar görebiliyor hatta kiminle beraber olduklarını da öğrenebiliyorsunuz.

Örneğin bir partiye, bir buluşmaya gideceksiniz diyelim. Erken gitmek ayrı; geç gitmek ise ayrı bir sorun. Bu durumu herkes arkadaşları ile yapacakları buluşmalarda yaşıyordur. Zenly ise bu durumun önüne geçmenin tam bir çözümünü bulmuş durumda. Arkadaşlarınızla buluşacağınız zamanlarda uygulamayı kullanarak, şu an nerede olduklarını görerek, buluşma noktasına artık ne geç gideceksiniz ne de erken. Tam vaktinde, tam zamanında olmanız gereken yerde olacak, laf işitmeyecek hatta eleştiren sizler olacaksınız. Aynı zamanda bir partiye de kesinlikle geç kalmayacaksınız.

Aslında aklıma ilk gelen olay uygulamayı sevgililer için yapmış oldukları idi. Fakat herkes uygulamayı bu bakımdan kullanmak zorunda değil. Uygulamanın amacı bende ilk olarak bu izlenimi uyandırmış olsa dahi aslında benim açımdan kullanışlı olabilecek nokta farklı bir şey.

Hayalet Mod ve Şarj Özellikleri

Örneğin bir arkadaşınıza sürpriz yapacaksınız fakat uygulamayı her ikiniz de kullanıyorsunuz ve uygulama içi arkadaşlığınız bulunuyor. Böylesi durumlarda ”Hayalet Modu” açarak sizleri hiçbir arkadaşınızın görememesini sağlayabilirsiniz. Haliyle sürpriziniz bozulmamış olur. Bu özellik farklı akıllarda farklı şekillerde de kullanılabilir fakat ben tamamen iyi niyetli olarak yorum yapmayı tercih ediyorum.

Bir dikkat çeken nokta da uygulamada arkadaşlarınızın şarj durumlarını da öğrenebiliyorsunuz. Eve geç gelme, telefonu açamama gibi durumlarda uygulama, arayan, bekleyen kişiye yardım eli uzatıyor. Artırıyorum ve harita üzerinde sizi gören veya sizin izlediğiniz arkadaşlarınız ile buluşma, dönüş noktalarına tahmini varış sürenizi de paylaşabiliyorsunuz.

Zenly

Korkacak Bir Şey Yok! 

İşte şimdi uygulamayı benim için kullanılabilir noktaya geldik. Her ailede olduğu gibi büyüklerimiz bizlerin dışarıda olduğu zamanlarda bizleri darlamayı çok seviyorlar. ”Neredesin oğlum?”, ”Kiminlesin kızım?, ”Ne Zaman Geleceksin?” ”İşin Bitmedi mi Hala?” sorularına herkesin kulağına tanıdık gelir. Bu gibi durumlarda ailenizle uygulamayı kullanmak çok efektif oluyor. Ailenizle, sevgilinizle veya arkadaşlarınızla uygulamayı kullanarak herkesin kafası rahat olabilir ve kimsenin aklına korkudan ”binbir türlü şey” gelmemiş olur. Korkmaya gerek yok, Zenly var!

Harita üzerinde yolda olan arkadaşlarınızın hangi mekanların, dükkanların yanından geçtiğini görerek örneğin; kuru yemiş, cips, dondurma gibi şeyler isteyebilir, arkadaşlarınıza yol üzerinde iken iş çıkarabilirsiniz. Onların işi çıkar, sizinse işiniz görülür. Tertemiz uygulama, %100 kullanışlı.zenly

 

Sizler de Zenly’i kullanmak, arkadaşlarınızdan, ailenizden, sevgilinizden anlık haberler almak, nerede olduklarını görmek isterseniz aşağıdaki linklerden uygulamayı indirebileceğiniz gibi Apple App Store veye Google Play Store sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

‎zenly - your world
‎zenly - your world
Developer: Zenly
Price: Free
zenly - your world
zenly - your world
Developer: ZENLY
Price: Free

PAYLAŞ
Rocker ailenin Rocker çocuğu, Marvel taraftarı, futbolsever fakat çapraz bağları kopuk.