Fotoğrafa ve video görüntülerine meraklı çok sayıda insan var. Akıllı telefonlar yardımıyla kullanıcılar, birer fotoğrafçı gibi profesyonel görüntüler yakalamaya ve çevreleriyle paylaşmaya çalışıyor. Üstelik cihazların içindeki mobil uygulamalar sayesinde kullanıcılar, enstanane, diyafram veya ISO ayarları gibi ayarlarla uğraşmaya bile gerek duymuyorlar. Bunun farkında olan Facebook da gelecekte görsel içeriklere daha fazla ağırlık vermeyi planlıyor ve bu amaçla Facebook Creator uygulamasını kullanıma sunuyor.

Video içerik oluşturacak kullanıcıları kendisine çekmeyi hedefleyen Facebook, Facebook Creator adını verdiği video uygulaması ile ilk adımı atıyor. Bu uygulama sayesinde kullanıcılar, hazırladıkları video görüntüleri daha etkin bir şekilde kullanacak ve sosyal medyada takipçi sayılarını arttırabilecekler.

Facebook Creator uygulaması, Facebook tasarımcıları tarafından geliştirilen son derece kullanışlı bir program ve video oluşturmak için kullanıcıların ihtiyaç duyacağı her türlü aracı sunuyor. Kullanıcılar hazırladıkları videolar ile bu uygulamayı kullanarak canlı yayın da yapabilecekler. Ayrıca bu uygulama, takipçilerin tepkilerini de kaydederek kullanıcıya ayrıntılı bilgiler verebilecek.

Uygulama ile kullanıcılara, görselliği arttıracak kamera efektleri ve çeşitli çerçeveler sunuluyor. İsteyen kullanıcılar, bu uygulama ile hazırlanan videoları diğer sosyal ağlarda da kolayca paylaşabilecek.

Facebook Creator ile Göz Kamaştırıcı Videolar Hazırlamaya Ne dersiniz?

Uygulamanın Creative Kit adı verilen setinde, farklı çerçeveler ve bazı özel çıkartmaların yanı sıra, canlı yayın yapılıyorsa başlarken ve biterken kullanılabilecek görseller de sunuluyor. Bu kit, video paylaşımı yapan kullanıcılar için takipçiler nezdinde sağlam bir imaj yaratmış oluyor.

Facebook Creator uygulaması içinde bir de “Topluluk” seçeneği var. Bu seçenek ile kullanıcılar, takipçileri ile buluşma imkanı bulacaklar. Hem bu uygulama kapsamında gelen mesajlar, hem de Facebook ve Instagram’dan gelen mesajlar bir arada gösteriliyor.

Facebook tasarımcıları bu yönde yetenekli olan kullanıcılarına sadece Facebook Creator uygulamasını sunmuyor. Aynı zamanda yeni bir portal oluşturarak, buradan kullanıcıların gereksinim duyabilecekleri farklı bilgiler ve ipuçları da veriyor.

Ancak Facebook Creator uygulaması, bugün için sadece iOS işletim sistemi kullanan akıllı telefonlarda ve tabletlerde kullanılabiliyor. Bu uygulamanın Android işletim sistemine yönelik sürümü de yakın bir zamanda kullanıcılara sunulacak.

Uygulamayı iOS için buraya tıklayarak veya aşağıdaki bağlantıları kullanarak indirebilirsiniz.

Facebook Creator
Facebook Creator
Developer: Facebook, Inc.
Price: Free

Sizce Facebook’un Creator uygulaması beklenen ilgiyi görecek mi? Video içerikleri konusunda siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.