Decathlon, 1976 yılında Fransa’da kurulan bir spor mağazası. İçerisinde farklı markalardan birçok spor malzemesi olan Decathlon, kısa sürede gelişti ve bütün dünyaya yayılarak uluslararası bir mağaza zinciri halini aldı. Dünya genelinde 70 binden fazla çalışanı mevcut.

Teknolojinin gelişmelerden de yararlanan Decathlon, bir mobil uygulama geliştirdi ve artık bu kanaldan da müşterilerine satış yapıyor. Bu mobil uygulama sayesinde, haftanın her günü ve günün her saati açık bir mağaza durumuna geldi.

Decathlon
Decathlon Team

Decathlon, mağazalarında ve sitesinde müşterilerine sundukları bütün ürünleri şimdi mobil uygulama ile müşterilerinin ayaklarına getirdi. Mobil uygulama içinde yaratılan ürün kategorileri ile müşteriler istedikleri ürünleri kolayca bulup satın alabiliyor.

Ücretsiz olarak indirilebilen uygulama, 50 binden fazla spor malzemesini ayrıntıları ile akıllı telefonlara ve tabletlere taşıyor. Artık müşterilerin mağaza aramasına ve gitmesine gerek kalmadan, reyonlar arasında dolaşarak yorulmasına gerek kalmadan; birkaç saniye içinde oturduğu yerden aradığı ürünü bulması, ayrıntılarını incelemesi ve ürün sepetine ekleyerek siparişini vermesi mümkün.

Uygulama, gelişmiş bir ürün arama özelliğine sahip. İstenilen bir ürünü adı ile veya kod numarası ile uygulama içinde bulmak mümkün. Gerçek bir Decathlon mağazasında gezerken, ürünün barkodunu mobil uygulama ile okutabilir ve ayrıntılı bilgilere anında ulaşabilirsiniz.

Decathlon

Uygulamanın ilgi çekecek bir özelliği de aranılan ürünün stoklarda olup olmadığını görmek. Hatta stoklarda yoksa, o ürünün hangi mağazalarda bulunduğunu görmek de mümkün. Üstelik mağazada görülen bir ürünü mobil uygulaması ile ayırtmak ve daha sonra gidip mağazadan teslim almak da mümkün.

Decathlon Mobil Uygulaması ile 50,000 Spor Ürünü Cebinizde

Mobil uygulama ile daha fazla müşterinin ayağına gidecek olan Decathlon mağazaları, mobil uygulama üzerinden başka müşterilerin alışveriş deneyimlerini ve aldıkları ürünler hakkındaki yorumlarını da paylaşıyor.

Decathlon

Genel olarak uygulamadan şu bilgilere ulaşmak mümkün: Ürün görselleri, ürünlerin teknik özellikleri, bilinmesinde fayda olan açıklamalar, uzmanların ürün ile ilgili yorumları, müşterilerin ürün hakkındaki düşünceleri ve ürünlerin nasıl kullanıldığını gösteren videolar. Bütün bu bilgiler, bir spor malzemesi alacak kişilerin önceden fikir sahibi olmalarını ve ona göre karar vermelerini sağlamak için.

Uygulamayı hemen indirmek için Google Play Store veya App Store uygulama mağazalarını ziyaret etmeniz ya da aşağıdaki linklere tıklamanız yeterli.

The app was not found in the store. 🙁
Decathlon
Decathlon
Price: Free

PAYLAŞ
Çocukluk döneminden bu yana teknolojiyle haşır neşir, teknik incelemeler, mobil oyunlar ve mobil trendler üzerine yazmayı seven bir ui/ux tasarımcısı.