Facebook Dating ile ilgili merak edilen soruların cevapları gün yüzüne çıkmaya başladı. Peki beklenen çöpçatanlık hizmeti ayrı bir uygulama olarak mı gelecek?

Facebook Dating Ayrı Olarak Gelmeyecek

Facebook, çöpçatanlık hizmeti vereceğini geliştirici konferansında duyurmuştu. 2018 Geliştirici Konferansı’nda açıklanan bu hizmet çok konuşuldu. Facebook bu hamleyle Tinder gibi uygulamaların pastasından pay almaya niyetlenmiş görünüyordu.

Aslında düşüncelerden biri de söz konusu çöpçatanlık hizmetinin ayrı bir uygulama olarak geliştirileceği yönündeydi. Ancak ortaya çıkan görüntüler, çöpçatanlık hizmetinin ayrı bir uygulama olarak gelmeyeceğinin kanıtı oldu.

Facebook Dating

Söz konusu görüntüleri ortaya çıkaran isim Jane Manchun Wong oldu. Facebook uygulama kodlarına erişen Wong, Facebook Dating’in Facebook’un ana uygulamasına dahil olacağını gözler önüne serdi. Platform şu anda Facebook çalışanları tarafından test ediliyor. Ancak çalışanlar iş arkadaşlarına açılmak için platformu kullanmamaları konusunda uyarı almış.

Ekran Görüntüleri Gerçeği Ortaya Çıkardı

Peki söz konusu ekran görüntüleri yenilik hakkında nasıl tüyolar veriyor? İlk göze çarpan söz konusu platformun tek gecelik aşklar için değil, uzun süreli ilişkiler için kullanılacak bir ağ olması.

Facebook hesabınızdan Facebook Dating’e katılırsanız bunu arkadaşlarınız göremeyecek; tabii onlar da çöpçatanlık hizmetine katılmadılarsa… Ancak randevu ağını kullandığınız Haber Kaynağı da sizin kayıt olduğunuzu duyurmuyor. Yine arkadaş ağınızda olup da kimlerin sizi randevu ağında görüp göremeyeceğini de kontrol edebiliyorsunuz.

Facebook Dating

Randevu profilinizi farklı cinsiyet tanımlarına veya yönelimlere de açmanız mümkün. Facebook Dating ağına katılırsanız söz konusu grupların bir parçası olabiliyor ve etkinliklere katılabiliyorsunuz.

Bunun dışında Facebook’un size uygun gördüğü profillerde gezinebiliyorsunuz. Karşılıklı olarak eşleşme meydana gelirse uygulama iki kişi arasında Messenger veya WhatsApp’ı kullanarak bir iletişim ağı oluşturuyor. Bu açıdan işleyiş bakımından Tinder’e benzer bir sistemden söz etmek mümkün.

Facebook’u diğer çöpçatanlık platformlarından ayıran en önemli özellik ise ilgi duyabileceğiniz kişi sayısına sınırlama getirmesi. Bu sayede birçok kişiyle randevu ağı oluşturmanız da engellenmiş olacak.

PAYLAŞ
Teknolojiyi takip etmeyi seven, meraklı, yeniliklere açık, iyi bir spor izleyicisi, sıkı bir oyun takipçisi.