Spotify Lite versiyonu indirmek isteyen kullanıcılar için sunuldu. Uygulamayı tasarruflu bir şekilde kullanmak istiyorsanız Lite versiyonu tam size göre.

Spotify Lite

Spotify Lite Hangi Özelliklerle Geldi?

Spotify son derece popüler bir uygulama. Milyonlarca kullanıcısı bulunan uygulamanın akıllı cihazınızda daha az yer kaplamasını istiyorsanız artık Spotify Lite versiyonunu indirebilirsiniz.

Spotify’ın kullanımdaki sürümünün özelliklerinin kırpılması sonucu oluşturulan ve 15 MB’a indirilen versiyon, hem uygulamanın cep telefonunda fazla yer kaplamasını istemeyen kullanıcılar tarafından tercih edilebilecek, hem de modeli düşük cihazlarda dahi rahatça kullanım sağlayacak.

Spotify Lite

Lite Versiyonlar Son Dönemde Oldukça Popüler

Popüler sosyal medya platformları düşük donanımlı Android cihazlara da erişebilmek için harika bir yol keşfetti. Lite versiyonlar akıllı cihazlar düşük sürümlü olsa dahi sorunsuz çalışıyor. Facebook, Twitter, Instagram gibi devlerin ardından Spotify da düşük versiyonla kullanıcısının karşısına çıktı.

Bu versiyon bazı özellikleri kırpılarak kullanıcıya sunulduğu için aynı yeri tutmuyor olsa da işlevsellik açısından son derece kullanışlı bir deneyim yaşatıyor.

Spotify’ın Lite sürümü Google Play’de yer alıyor. Ancak tüm modellere uyumlu değil. Bu nedenle şimdilik harici kaynaklarda yer alıyor.

Uygulamanın orjinalinin 100 MB boyutunda olduğu düşünülürse 15 MB boyutuna inmiş olması hafızayı doldurmaması açısından son derece avantajlı. Merak edilen konu ise Spotify’ın düşük versiyonu için hangi özelliklerden vazgeçtiği…

Düşük versiyonda yalnızca oluşturulan listeler oynatılabilecek. Tek başına parça seçmek mümkün olmayacak. Liste içinde yer alan parçalar da oynatılamayacak.

Bunun dışında çevrimdışı oynatma özelliği de bu versiyonda yer almıyor. Yüksek kalite müzik dinlemek de bu versiyonda bulunmuyor. Premium kullanıcı olsanız dahi bu sürümde söz konusu özellikleri kullanmanız mümkün değil.

Spotify’ın düşük sürümü nedeni ile pek çok özellikten vazgeçecek olmak çoğu kullanıcının hoşuna gitmeyecek olsa da uygulamayı hiç kullanamayanlar için yine de avantajlı olduğu muhakkak.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.