İnternet ve teknoloji gün geçtikçe evrilmeye, büyümeye ve sunduğu imkanlarda sınırsızlığı vadetmeye devam ediyor. Artık dünyanın iki ucundaki insanlar bile diyalog kurmak için bir araya gelebiliyor ve flört edebiliyorlar. Eskiden gazeteler, televizyon altyazıları ile gerçekleştirilen bu iş artık şahsi olarak doğrudan mesajlaşarak yapılabiliyor.

Akıllı telefonlarımız ile parmak ucumuza kadar gelen tanışma uygulamaları sayesinde, random olarak birileri ile tanışabiliriz, tanıştığımız kişilerle eğer karşılıklı frekans uyarsa buluşma ayarlayabiliriz ve bir ilişkinin temellerini böylece atabiliriz. Eğer siz de yeni insanlarla tanışmak istiyorsanız o halde en iyi arkadaş bulma uygulaması hangisi, bizim sunduğumuz alternatifler ile değerlendirin.

Tinder

Tinder, tanışma uygulamaları arasında adından en sık söz ettiren olsa gerek. Üst üste bu alanda ödüller de alan ve oldukça güvenli ve başarılı bir uygulama olan Tinder’da önünüzdeki kişi destesinden kişileri sağa veya sola kaydırarak kabul veya reddediyorsunuz. Eğer sizin kabul ettiğiniz kişi kendi destesinde sizi kabul ederse, anında mesajlaşmaya başlayabiliyorsunuz. Kullanıcıların yorumlarını dikkate aldığımızda en iyi çöpçatan uygulaması 2017 yılı için Tinder olarak görülüyor. Ayrıca uygulama FORBES dergisi tarafından en ateşli uygulama olarak tanımlanmıştır. Uygulamanın sembolü de ateş şeklindedir.

Happn

Tinder’dan farklı olarak doğrudan kişileri çevrenizdeki mesafelerine göre görüntüleyebildiğiniz bir uygulama olan Happn’da da Tinder’a benzer olarak mesajlaşma sistemi mevcut. Eğer uyum olursa da randevuyu ayarlaması sizden. Happn’da bulunduğunuz mekanda size en yakın Happn kullanıcısını görüntülersiniz ve anında mesaj atabilirsiniz. Kişi mesafe alanınızda uzaklaşsa da mesajlaşmayı sürdürebilirsiniz ve ayrıca diğer kişilere de anında mesaj atabilirsiniz.

en-iyi-arkadaslik-uygulamasi-hangisi.jpg

Badoo

Tinder’da olduğu gibi eşleşme sistemi ile kullanılan Badoo’da rastgele olarak birileri ile tanışma fırsatı sunuyor. Profillerini incelediğiniz ve kendinize uygun bulduğunuz kişilere eşleşme göndererek diyalog kurmak için talep oluşturursunuz. Karşınızdaki kişi de sizi değerlendirip eşleşirse anında mesajlaşmaya başlayabilirsiniz. Uygulamada arayış şartları konusunda ortak yönleri olan kişileri birbirleri ile eşleşmeleri halinde mesajlaşmaya başlayabiliyorlar. Bu durum hem sahte hesapları uzak tutmakta, hem de kişi kendi arayışına uygun kişilerle temas geçmektedir.

en-iyi-arkadaslik-uygulamalari.jpgFatch

Bu uygulamada eşleşme olmadan mesajlaşma imkanı var. Karşınızdaki kişilerin profilini dolaşarak onlara anında mesaj atabilir ve anında tanışabilirsiniz. Kişiler size mesafeleri ile görüntülenecektir ve tıpkı Happn’da olduğu gibi size belirli mesafe alan içerisinde bulunan kişiler görüntüleyebileceksiniz. Kişilerin profilleri mesafeye göre ekranınızda belirecektir ve siz de kişilere ister yakınlıklarına ve ister profillerindeki detaylara göre mesaj atarak onlarla iletişim kurabileceksiniz.

en-iyi-arkadaslik-uygulamasi-blendr.jpg

Blendr

Eşleşme konsepti ile hazırlanmış olan Blendr’da da Tinder’da olduğu gibi yakınlarınızdaki kişileri görüntüleyebilmekte ve eğer eşleşme olursa anında diyalog kurabilmektesiniz. Kendi belirlediğiniz standartlar karşılığında karşınıza çıkan kişiler de sizin ile aynı standartlara sahiptir. Bu sayede benzer arayış içerisindeki kişilerle karşılaşırsınız. Tinder’da olduğu gibi olumlu eşleşme bıraktığınız kişi eğer sizinle ilgili olumlu eşleşmeyi tercih ederse, karşılıklı olarka eşleşme olur ve anında mesajlaşmaya başlayabilirsiniz.

Tanıtmış olduğumuz bu chat uygulamaları iphone için uyumludur ve Android ile de çalıştırılabilmektedir. İhtiyacınız olan tek şey detaylı olarak hazırlayacağınız bir profil, internet bağlantısı ve adım atmak üzere bir miktar özgüven.

Unutulmamalıdır ki bu tip 3. Parti uygulamaları ile yapılacak olan tanışmalarda ve randevularda sorumluluk tamamen kişilere aittir. Bu nedenle uygulamayı edinmeden önce kullanıcı yorumlarına ve uygulamanın detaylarına mutlaka göz atmalısınız. Uygulamayı indirdikten sonra kişisel ve özel bilgilerinizi uygulamada paylaşmamaya dikkat etmelisiniz.

PAYLAŞ
Yerden yüksekte işlerin peşinde, seyahatten beslenen, en büyük tutkusu dans, felsefesi özgürlük olan, mobil dünyaya meraklı, amatör fotoğrafçı, müzik aşığı, edebi bir kişilik.