Instagram Apple Watch desteğini sona erdirme kararı aldı. Apple’ın giyilebilir teknoloji alanında yaptığı atılımın en büyük simgesi olan, akıllı kol saati temalı Apple Watch projesinin önü kesildi.

Instagram Apple Watch donanımını destekleyecek bir güncelleme getirmeyeceğini ve bu cihaza uyumluluk sunmayacağını en son gelen iOS güncellemesindeki durum ile belli etmiş oldu.

Instagram Apple Watch

Instagram Apple Watch Desteğini Neden Kesiyor?

Son günlerde Instagram dışında pek çok başka büyük kapasitedeki uygulama da Apple Watch desteğini kesmişti. Bunun sebebi ise Apple’ın bu şirketlerden Apple Watch’la uyumlu olacak şekilde özel olarak uygulama geliştirmelerini beklemesi.

Instagram Apple Watch uyumluluğu için özel bir yatırım yapmayı karlı bulmadı ve başka firmalar da benzer düşüncelerle bu cihaza olan uyumluluk desteklerini kaldırmayı tercih etti.

Instagram Apple Watch

Sürpriz Olmadı

Instagram Apple Watch desteğini kestiğinde bu çoğu kişi için sürpriz olmadı çünkü cihazın uygulama ile pek uyumlu olmadığı gözle görülüyordu.

Sık sık sinyal kesintileri yaşandığı ve Apple Watch üzerindeki Instagram versiyonunun video izlemek, özel mesaj (DM) yollamak gibi özelliklerden yoksun olduğu ve hizmetler bakımından hep geriden geldiği biliniyordu.

Kimine göreyse kola takılan ufak bir ekrandan Instagram gibi görsel ağırlıklı bir uygulamayı kullanmaya çalışmak pratik olmuyordu.

Yine De Yükseliş Sürüyor

Bütün bu uygulamalar desteğini kaldırmış olmalarına rağmen Apple Watch sektördeki yerini korumasının yanı sıra daha da fazla rağbet görüyor.

Apple’ın CEO’su Tim Cook, yaptığı açıklamada geride bıraktığımız senenin üçüncü çeyreğindeki Apple Watch Series 3 satışlarının, bir önceki döneme ait eski bir model olan Series 2’ye kıyasla iki kat fazla olduğunu belirtti.

Cihazın desteklediği uygulamaların azlığının, kullanışsız olduğu anlamına gelmeyeceğini vurgulayor yetkililer. Uygulamanın spor, hava durumu, ulaşım, harita gibi pek çok kullanışlı uygulamaya sahip olduğunun altını çiziyorlar.

PAYLAŞ
Yerden yüksekte işlerin peşinde, seyahatten beslenen, en büyük tutkusu dans, felsefesi özgürlük olan, mobil dünyaya meraklı, amatör fotoğrafçı, müzik aşığı, edebi bir kişilik.