Twitter’ın yeni politikası takipçi sayınızın düşmesine yol açabilir. Sosyal medya devi Twitter konuyla ilgili kendi hesabından açıklama yaptı. İşte açıklamanın detayları…

Twitter'ın Yeni Politikası

Twitter’ın Yeni Politikası Ne Oldu?

Hem dünyada hem de ülkemizde en fazla kullanılan sosyal medya platformlarından biri de hiç şüphesiz Twitter. Sosyal medya devi yaptığı açıklamada, bazı nedenlerden dolayı kilitlenmiş olan hesapların takipçi sayısından düşüleceğini belirtti.

Bu durum Twitter kullanıcılarının takipçi sayılarının düşmelerine neden olacak. Eğer Twitter hesabınız varsa, söz konusu düşüşün nedeni Twitter’ın yeni politikası olabilir.

Mikroblog sitesi Twitter, konuyla ilgili açıklamasını Çarşamba günü yaptı. Bu açıklama ile de takipçi sayısı çalışma şeklinin temelinin değişeceğini duyurmuş oldu. Artık kilitli hesaplar kullanıcı sayısına dahil edilmeyecek; kullanıcı sayısından ayrı değerlendirilecek.

Herkesin arkadaş listesinde bulunabilecek olan bu kilitli hesaplar Twitter tarafından takipçiden sayılmayacak. Bu durum yüksek takipçi sayılı hesapların kullanıcı sayısının ciddi oranda düşmesine sebep olabilir. Ancak belki de takipçi listenizde hiç kilitli hesap bulunmuyordur. Bu durumda yeni politika sizi etkilemeyecek dememiz mümkün.

Twitter'ın Yeni Politikası

Twitter’ın Açıklaması

Twitter şirket blogundan yaptığı açıklamada bilinmesi gerekenlere de açıklık getirdi. Kilitli hesaplar herhangi bir nedenden dolayı şüpheli etkinlik yaptığı gerekçesiyle kilitlenen hesaplar olarak açıklanabilir.

Bu hesaplar takipçi sayısından düşürülecek. Böylece kullanıcı sayıları daha doğru bir şekilde hesaplanmış olacak. Çünkü kilitli hesapları aktif hesap gibi değerlendirmek doğru sonuç alınmasını engelliyor ve ortaya pek çok şişirilmiş hesap çıkıyor.

Twitter yeni politikası ile bu karmaşaya bir son vermeyi amaçlıyor. Elbette bu durumdan en fazla etkilenecek olanlar yüksek takipçi sayısına sahip hesaplar. Bu hesaplar için ciddi bir düşüş söz konusu olabilir ancak kesin bir düşüş yaşanacağını söylemek de doğru olmaz.

Bu durum, gerçek kullanıcılar tarafından takip edilen fenomenleri beklenen kadar etkilemeyecek. Twitter yetkilileri de durumla ilgili yaptıkları açıklamada doğruluğa ve şeffaflığa verdikleri önemi yinelediler. Amaçlananın bot ve spam hesapları en aza indirmek olduğunu belirten yetkililer, kilitlenen hesapların tekrar doğrulanması durumunda takipçi sayılarına ekleneceklerini de ifade ettiler.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.