UBER Careem şirketini satın alıyor. Careem Türkiye’de hizmet veren bir taşımacılık şirketi. UBER, şirketin tamamını almaya niyetli. Yapılan açıklamaya göre iki şirket arasında görüşmeler de başladı.

UBER Careem

UBER Careem şirketi ile Görüşmelere Başladı

UBER her ne kadar ülkemizde eleştirilerin hedefi olsa da Türkiye pazarını bırakmaya niyetli değil. Taşımacılık şirketi Careem’in çoğunluk hissesini ya da tamamını almak için görüşmelere başlayan UBER, yeni bir atılıma hazırlanıyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nin uluslararası taşımacılık şirketi UBER, menşeli Dubai olan Careem’e talip oldu. Böylece iki şirketin Orta Doğu’daki hizmetlerini birleştirmek istiyor. UBER’in aklında iki alternatif var. Ya şirketin çoğunluk hisselerini alacak, ya da Careem’i tamamen satın alacak.

Henüz Görüşme Aşamasında

İki şirket arasındaki görüşmeler sürüyor. Büyük bir ihtimalle gerçekleşecek olan bu birleşmenin şartları masaya yatırılmış durumda. UBER ve Careem’e yakın kaynaklar bu olası birleşme için bilgi verdi.

Özellikle önümüzdeki yıl halka açılma hedefi olan UBER, bu birleşme gerçekleşirse elini iyice güçlendirmiş olacak. Careem’in hizmet vermeyi sürdürdüğü Türkiye de bu birleşmeden etkilenecek.

UBER Careem

Careem Yatırımcılarla Görüşüyor

Careem cephesinde hedef ise 500 milyon dolar değerinde yatırım almak. Bu nedenle de yatırımcılar ile görüşmelerini sürdürüyor.  Eğer Careem söz konusu bu yatırımı alırsa şirketin değeri 1.5 milyar dolara yükselecek.

Ocak ayında halka arz planlayan Careem de bu birleşmeye sıcak bakıyor. İki şirket de bu birleşme ile daha güçlü hale gelecek.

Careem şirketi UBER kadar duyulmamış olsa da Kuzey Afrika’dan Pakistan’a, geniş bir coğrafyada hizmet veriyor. 10 ülke ve 70 farklı şehir Careem’in portföyünde yer alıyor. Üstelik Careem hizmet sunduğu ülkelerin çoğunda pazar lideri.

UBER ise 58 ülkede ve 300 farklı şehirde hizmet veren küresel lider. Bakalım UBER’in yatırım kararı Türkiye pazarını nasıl etkileyecek.

PAYLAŞ
Mottosu "araştır, test et, uygula" olan, Android dünyasının sıkı takipçisi, Kanada sempatizanı, iyi bir dart ve bilardo oyuncusu, spora düşkün bir bilgisayar mühendisi.