Elon Musk Tesla ‘nın araçtan daha çok bir eğlence makinesi olmasını istemeye devam ediyor. Büyük bir grafik yükseltme, otomobilinizi oyun kontrolörünüz yapabilir.

Tesla CEO’su Elon Musk, şirketin Unity ve Unreal Engine’i Tesla araçlara entegre işleminin ortasında olduğunu ve araçların daha fazla oyun oynamanıza imkan vereceğini söyledi. Ayrıca oyunların araç içi dokunmatik ekranı, oyun kumandası ve hatta direksiyon simidi ve pedallarla kontrol edilebileceğini söyledi.

Unity, öncelikli olarak bilgisayarlar, konsollar ve mobil cihazlar için video oyunları ve simülasyonları geliştirmek için kullanılan ve Unity Technologies tarafından geliştirilen çapraz platform bir oyun motoru. Başlangıçta mobil oyunlar için geliştirilen çok platformlu bir oyun motoruydu ancak uzun zamandan beri PC ve konsol oyunları için de kullanılmakta. En dikkat çekici oyunlardan bazıları Hearthstone, The Room ve Cuphead.

Unreal Engine ise Epic Games tarafından geliştirilen ve ilk olarak 1998 yılında yayınlanan Unreal isimli birinci şahıs nişancı oyununda kullanılan oyun motoru. Esas olarak birinci şahıs nişancı oyunları için geliştirilmesine karşın, sonraları çeşitli türlerdeki oyunlarda kullanıldı. Unreal Engine, geniş bir oyun yelpazesine güç verdiği için video oyunu geliştirmenin temel dayanak noktalarından bir tanesi. Mevcut sürüm Unreal Engine 4 ve Tesla sahiplerine hangi oyunların sunulacağı, tamamen motorun hangi sürümünün taşınacağına bağlı olacak.Elon Musk Tesla

Elon Musk Tesla ile Atari Oyunlarını Bir Araya Getirdi

Geçen Ağustos ayında Musk alışkanlığı olduğu gibi Twitter’da duyuruyu yaptı ve Atari oyunlarının Tesla’ya ekleneceğini söylemişti. Tesla Atari oyunları Centipede, Asteroids ve Missile Command gibi klasik oyunların geleceği sözünü vermişti. Super Breakout ve 2048 de Nisan ayında oyun listesine eklendi.

Pole Position ve Tempest gibi oyunların sözünü veren Musk, klasik bir yarış oyunu olan Pole Position için sürücülerin arabalarını güvenli bir şekilde park ederken de olsa, gerçek Tesla’nın direksiyonunu döndürerek sanal arabalarını kontrol edebileceklerini bile söyledi. Elon Musk Tesla

Bakalım Elon Musk Tesla ile oyunları bir araya getirirken her şeyi hesaba kattı mı? Acaba araçlar ile oyunların entegre edilmesi nelere yol açacak? Olası tehlikeler için gerekli önlemler alındı mı merak ediyorum. İlerleyen günlerde hep beraber göreceğiz.

PAYLAŞ
Anime/Manga sever, sanatsal işlere meraklı, akıntının tersine gitmekten çekinmeyen, sıkı bir oyun tutkunu.