Android P Beta 3 sürümü kullanıcılara sunuldu. Yayınlanan yeni sürümün özelliklerine birlikte göz atalım.

Android P Beta 3

Android P Beta 3 Hakkında Merak Edilenler

Android P’nin Ağustos ayında resmi olarak yayınlanması bekleniyor. Ancak, bu elbette beta sürümün yayınlanmasına engel değil. Android P Beta 3 sürümü çıktı. Bu sürümün son beta olduğu tahmin ediliyor.

Üstelik Google da konuyla ilgili açıklama yaptı ve bu sürümün beklenen Android P’ye en yakın sürüm olduğu belirtildi.

Android P Beta 3

Android Beta 3 Hangi Cihazlarda Çalışacak?

Peki son beta sürümü kullanıcısına neler vaad ediyor? Google’ın I/O 2018 etkinliği sırasında birçok özellik sıralanmıştı ancak bu özelliklerin tümü son beta sürümünde yer almayacak. Daha çok hata düzeltmelerine ve performans iyileştirmelerine odaklanılacak.

Peki beta sürümün yüklenilebildiği cihazlar hangileri? Bu liste oldukça uzun. Pixel, Pixel XL, Pixel 2 XL modellerinin yanı sıra Nokia 7 Plus, Xiaomi Mi Mix, OnePlus 6, Sony Xperia XZ 2, Essential PH-1, Oppo R15 ve Vivo X21 cihazlarından birine sahipseniz son beta sürümünü yükleyebilirsiniz.

Android P Hangi Özelliklerle Gelecek?

Beklenen sürüm kullanıcıları heyecanlandırıyor. Pek çok ek özellikle gelecek Android P’yi mercek altına alalım.

En dikkat çeken özelliklerin başında sanal home tuşunun ortadan kalkacak olması geliyor. Artık kaydırmalar daha etkin olacak bu da kullanıcılar için farklı bir deneyim anlamına geliyor.

Batarya süresi ile ilgili de radikal bir çalışma gerçekleştirildi. Google yapay zekanın gücünü devreye soktu. Artık Android P yapay zeka sayesinde, kullanmadığınız uygulamaları algılayacak ve bu uygulamaları kapatarak yüzde 30’luk bir tasarruf sağlayacak.

Yapay zeka pek çok konuda fayda sağlayacak. Örneğin Android P kullanıcıların parlaklık ayarını da öğrenebilecek. Kişisel kullanıma göre kısıp artıracak. Bu da tasarrufun bir başka boyutu olacak. Android kullanıcıları, bu sürüm için biraz daha bekleyecek.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.