Sosyal medya uygulamaları Instagram, Twitter, Facebook artık milyarları aşan kullanıcı sayıları ile oldukça kalabalık sosyal platformlar. Bu durum aslında dikkat çekmek isteyenler için oldukça avantajlı gibi dursa da, bir ok kişi akrabaların da bu araçlar üzerinden erişiminden mustarip. Hal böyle olunca alternatif ve yeni sosyal medya uygulamalarına talep oluşuyor.

Alternatif sosyal medya araçlarında Instagram, Facebook ve Twitter gibi uluslararası düzeye ulaşmış çok fazla çeşit yok. Bu durum da sosyal ortamınıza bütünleşik olarak erişiminizi kısıtlıyordu. Uygulamalar uluslararası olarak kullanıma açık ancak uygulamada yeterli çevre bulunamıyor. Bu nedenle bazı uygulamalar ise karşımıza kısıtları ile çıkıyor. Örneğin; mühendislere özel, doktorlara özel, öğrencilere özel ve öğretmenlere özel…

Son zamanlarda gündeme sıkça gelmeye başlayan ve kullanıcı ağını genişletmekte olan CampusWings bu noktada devreye giriyor ve yeni, yerel bir sosyal medya uygulaması olarak hayatımıza dahil oluyor. Sahip olduğu spesifik üyelik yapısı ile de gençlerin bitmek bilmeyen akraba çilesini ortadan kaldırıyor. Şimdiden uygulamaya karşı merakınız uyandıysa, o halde gelin uygulamayı birlikte tanıyalım.

Campuswings Nasıl Bir Uygulama?

Adından da anlaşılabileceği üzere CampusWings, üniversite öğrencilerine özel olarak oluşturulmuş bir sosyal medya platformu. Sadece üniversite öğrencileri üyelik alabiliyor ve tıpkı diğer sosyal medya araçlarında olduğu gibi kendinize ait bir profil oluşturuyorsunuz. Oluşturduğunuz profil kampüsünüzde sürekli olarak görüntülenmektedir ve eğer isterseniz diğer kampüslerin alanlarına da bakabilmektesiniz. Bu yönü ile üniversite öğrencileri arasında çok talep edileceği şimdiden belli olan CampusWings, halen geliştirme aşamasında. Kısa bir süre sonra ise Türkiye’de fenomenlerin hayat bulacağı, geniş bir alana dönüşeceği aşikar.

Şimdilik Sadece Belirli Üniversitelerde!

Anıl Altun tarafından geliştirilen uygulamada üyelik alabilmek için üniversitelerin öğrencilere tahsis ettiği edu.tr uzantılı mail adresine sahip olmak gerekiyor. Nasıl ki Facebook’a kendi kişisel mail adresinizle giriş yapabiliyorsunuz, işte CampusWings’te de kişisel üniversitenize özel mail adresinizle giriş yapıyorsunuz. Haliyle uygulamada dolaşırken sizinle aynı üniversitede okuyor olmaması kaydı ile akrabalarınızla karşılaşmanız imkansız oluyor.

Neler Var Neler!

Kampüsünüz ile ilgili tüm haberler, etkinlikler CampusWings’te yer alıyor. Hesaplar arası takipleşme sistemi ile çalışan uygulamada diğer öğrenciler ile anında iletişime geçebilmektesiniz. Şimdilik yalnızca mobil telefonlarda çalışan bir ara yüz olan CampusWings, akıllı telefonlar ile kullanılabiliyor. Zira bugün genç neslin büyük bir çoğunluğu tüm sosyal medya erişimlerini akıllı telefonları ile gerçekleştiriyor. CampusWings’te bu anlamda hizmetini tarayıcıdan ulaşılabilir hale getirmek yerine yalnızca mobil uygulama olarak sunuyor. Mobil uygulama aracı olarak oldukça sade bir ara yüzü olan ve öğrencileri bir araya getiren Campus Wings,

“Türkiye’nin en büyük kampüsü” sloganı ile AppStore’da yayınlanan uygulamada, fotoğraflarınızı özel tasarımlı filtreler ile düzenleyebiliyorsunuz. Kampüste arkadaşlarınızın neler yaptığını görebiliyorsunuz. Üstelik telefon numaranızı paylaşmadan, CampusWings’in mesajlaşma aracı ile iletişim kurabiliyor ve anında bildirimler yaparak, etkinliklere katılabiliyorsunuz.

Tüm Akıllı Cihazların Uygulama Mağazasında Ücretsiz

Hadi sen de daha fazla beklemeden CampusWings indir kendi üniversiten ile ilgili her türlü gelişmeyi anında yakalayabilirken, sosyal çevreni de genişlet. AppStore ve Google Play Store uygulama mağazalarından uygulamayı ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Uygulamanın boyutu ise sadece 21.6 MB

Özellikleri:

– Çevremdekiler özelliği ile size yakın CampusWings kullanıcılarını görüntüleyebilmektesiniz.

– Üniversite arkadaşlarınla takipleşerek sohbetler başlatabilirsiniz.

– Diğer üniversiteleri ziyaret edebilir, detaylı bilgileri görüntüleyebilirsiniz.

– Kendi kampüsünüzdeki gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.

– Fotoğraf editleme özellikleri ile görüntülerinize canlılık getirebiliyorsunuz

– Mesajlaşma özelliği ile gizliliğinizi koruyabiliyorsunuz

PAYLAŞ
Mottosu "araştır, test et, uygula" olan, Android dünyasının sıkı takipçisi, Kanada sempatizanı, iyi bir dart ve bilardo oyuncusu, spora düşkün bir bilgisayar mühendisi.