WhatsApp sunucuları bu sabah saatlerinde çöktü. Uygulama bağlantı hatası verdi. Bu durum kullanıcıları oldukça şaşırttı.

WhatsApp Sunucuları

WhatsApp Sunucuları Neden Çöktü?

Dünyanın belki de en çok kullanılan mobil uygulaması WhatsApp’ın olmadığı bir dünya düşünebiliyor musunuz?

Sabah saatlerinde uygulamayı kullanmak isteyenler yalnızca yarım saat için bile olsa bu kaosu yaşadı. Sorun düzeltildi ancak kullanıcılar bu süre zarfında sistemin neden yanıt vermediğini anlamakta güçlük çekti.

Bağlantı sorununa neden olan hatanın kaynağı tespit edilemedi. Dünyanın en çok tercih edilen anlık mesajlaşma uygulamasının yaşadığı sorunun ardından kullanıcılar sosyal medya üzerinden paylaşımlarda bulundu.

Cihazlarının WhatsApp’a bağlanamadığı için bağlantı hatası verdiğini yazan kullanıcılar Twitter’da #whatsappdown etiketi ile paylaşım yaptı. Dün de benzer bir problem Instagram’ın başına gelmişti ve kullanıcılar bir süre uygulamaya erişim sağlayamamıştı.

WhatsApp Sunucuları

Facebook’un Uygulamalarına Ne Oluyor?

Dün Instagram bugünse WhatsApp… Sabah saatlerinde uygulamalara erişilememesi olayın gizemini daha da artırdı. Facebook’a bağlı iki popüler mobil uygulamasına erişim sağlanaması tesadüf müydü yoksa olayın başka bir nedeni mi var?

Konuyla ilgili yetkili bir ağızdan açıklama gelmedi. Bu nedenle olay geçici bir süreliğine yaşanan bağlantı sorunu olarak akıllarda yer etti.

Türkiye’de Çok Az Kullanıcı Etkilendi

Tüm dünyada etkisini gösteren bağlantı sorunu Türkiye’de çok az kullanıcıyı etkiledi. Almanya, Brezilya, Malezya, Arjantin, İspanya, İngiltere, Singapur ve Fransa gibi ülkelerin arasında yer aldığı dünyanın pek çok merkezi ise bağlantı problemi ile karşı karşıya kaldı. İşte etkilenen ülkeler:

WhatsApp Sunucuları

Sorun yarım saat içinde çözüldü ancak problemin Twitter’da trendler arasına girebilmesi için bu süre yeterli oldu. Çünkü pek çok ülkedeki WhatsApp kullanıcıları söz konusu sorundan etkilendi.

Ülkemizde çok az kullanıcının etkilendiği problemin çözüldüğünü ve tüm dünyada uygulamaya erişiminin sorunsuz şekilde devam ettiğini belirtelim. Bakalım sabah saatlerinde Facebook şirketlerinin mücadele etmek zorunda kaldığı bağlantı problemlerine bir yenisi eklenecek mi?

 

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.