Instagram çöktü şirket yetkilileri takipçilerine açıklama yapmak için rakibi Twitter’ı kullanmak zorunda kaldı. Bugün Instagram kullanıcıları büyük bir şok ile güne başladı. Sosyal platform açılmıyordu çünkü sistem çökmüştü.

Instagram Çöktü

Instagram Çöktü, Şirket Ne Dedi?

Popüler paylaşım platformuna erişim mümkün olmayınca şirketin yetkilileri konu ile ilgili açıklama yapmak zorunda kaldı. Ancak enteresan bir durum söz konusu oldu. Çünkü Instagram açıklama yapmak için rakibi Twitter’ı kullanmayı seçti.

Dünyanın en popüler uygulamalarından biri olan Instagram için gün hiç de iyi başlamadı. Milyonlarca kullanıcının site erişimi mümkün olmayınca şirket de açıklama yapmak zorunda kaldı. Erişimin kesilmesinin ardından milyonlarca kullanıcı Twitter hesapları üzerinden #Instagramdown hashtagini kullanarak yorum yazdı. Bu içeriklerin bir kısmı şikayet bir kısmı da yaşanılan durumla alay etme temalıydı.

Çok geçmeden Instagram yöneticileri de duruma sessiz kalamadı ve Instagram’ın resmi Twitter hesabından şu açıklama yapıldı: “Bazı kullanıcıların Instagram hesaplarına erişmekte sorun yaşadıklarının farkındayız. Problemi olabildiğince çabuk çözmek için çalışıyoruz!”

Yapılan açıklamanın ardından sistemsel hata çözüldü ve Instagram hesaplarına ulaşamayan kullanıcılar yeniden sosyal platformu kullanmaya başladı.

Instagram Çöktü

Instagram Neden Çöktü?

Bugün Instagram kullanıcılarının bazılarının hesaplarına erişememesi pek çok kullanıcıyı tedirgin etti. Seslerini Twitter üzerinden duyuran kullanıcılar da Instagram yöneticilerini rakip firma Twitter üzerinden açıklama yapmak zorunda bıraktı. Olay son derece dikkat çekiciydi. Ancak aynı zamanda rakip platformların aslında bir yandan da birbirine destek olduğunun en önemli kanıtı olarak kabul edildi.

Açıklamadan kısa bir süre sonra sorun çözüldü ancak merak edilen bir soru vardı, bu problem neden ortaya çıkmıştı? Konuyla ilgili sorunun düzeltileceğinin dışında resmi bir açıklama gelmedi. Bu nedenle Instagram’a erişimin neden sağlanamadığı hala gizemini koruyor. Ancak bir müjde verelim. Sorun kısa sürede çözüldü. Kolayca Instagram hesaplarınıza erişebilirsiniz.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.