Yeni iPhone modelleri en sonunda tanıtıldı. Heyecanla beklenen modeller, bir yılın ardından teknoloji tutkunlarının beğenisine sunuldu.

Yeni iPhone modelleri

Yeni iPhone Modelleri Çok Beğenildi

Apple, heyecanla beklenen yeni modellerin tanıtımını dün akşam gerçekleştirdi. Etkinlik kapsamında Apple Watch Series 4 ve iPhone Xs, iPhone Xs Max ve iPhone Xr tüm dünyaya tanıtıldı.

Peki bu cihazların satış fiyatları ne olacak? Kullanıcısına hangi özellikleri sunacak? Gelin detaylara birlikte bakalım…

Dev Ekranlara Hazır mısınız?

Apple CEO’su Tim Cook’un bizzat tanıtımını gerçekleştirdiği yeni modeller, oldukça beğenildi. Teknoloji devinin büyük ekranlı yeni modelinin adı iPhone XS Max olarak belirlenmiş. Bu model, kullanıcılara stereo efektler konusunda çok daha fazlasını vadediyor.

Ayrıca cihazlar, 7 nanometre yongasını kullanan sektörün ilk cihazları olma özelliğini taşıyor. A12 Bionic işlemciye sahip cihazlar 6,8 milyar transistörü de üzerinde barındırarak dikkat çekiyor.

Üstelik yeni iPhone’lar depolama alanı konusunda da beklenenin üzerinde! Yeni iPhone modellerinin depolama alanı tam 512 GB! Bitmeyen fotoğraf ve uygulama silme davranışından kurtulacağız gibi!

iPhone XS Max’ın ekran boyutu 6.5 inç. Suya ve toza dayanıklı bu modelin üç renk seçeneği bulunuyor: Uzay grisi, gümüş ve altın.

iPhone Xs ve Xs Plus modelleri için de sunulan yenilikler oldukça göz kamaştırıcı. Bu cihazların 4 GB RAM ile kullanıcıya sunulması bekleniyor. Hafıza seçenekleri ise 64, 256 ve 512 GB olarak belirlenmiş. Bununla birlikte artık bu cihazların öncekilere oranla 9 kat hızlı çalışacağını ve daha az enerji harcayacaklarını belirtelim.

Yeni iPhone modelleri

Türkiye Fiyatları Ne Olacak?

Özellikleri mükemmele yakın bu cihazlar ile ilgili en merak edilen konu ise fiyatlarının ne kadar olacağı ile ilgiliydi.

Yapılan açıklamada iPhone XS’nin satış fiyatının 999 dolardan başlayacağı belirtildi. XS Max’ın fiyatı ise 1.099 dolar olacak. iPhone XR’nin başlangıç fiyatı ise 749 dolar.

Cihazların Türkiye çıkış tarihleri ve fiyatları, henüz netlik kazanmadı; ancak vergiler de eklendiğinde hayli cep yakacağı düşünülüyor.

PAYLAŞ
Yerden yüksekte işlerin peşinde, seyahatten beslenen, en büyük tutkusu dans, felsefesi özgürlük olan, mobil dünyaya meraklı, amatör fotoğrafçı, müzik aşığı, edebi bir kişilik.