Günümüzde en popüler ve bağımlılık yapan mobil uygulamalar arasında yarışma tipi oyunlar yer alıyor. 1990 senesinde Erol Evgin’in sunuculuğunu yaptığı bir program olan “Aileler Yarışıyor” yarışmasının formatı oldukça beğenilmiş olacak ki şimdi bu yarışma formatı, akıllı telefonlara taşınıyor. %99 isimli uygulamada, kullanıcılar birçok soruyu cevaplıyor ve en popüler cevapları arıyorlar.

Kullanıcıların karşısına her seviyede 3 adet soru çıkıyor. Karşılarına çıkan sorular içerisinde iki tanesi örnek olarak söylenir ise “Yeşil sebzeler” ve “Kadınların çok zaman harcadığı bir şey” olarak genel sorular olduğu rahatlıkla söylenebilir. Bu genel sorulara en popüler cevaplar aranıyor. Kullanıcıya sorulan üçüncü soruda ise yarışmacıya bir fotoğraf sunuluyor. Yarışmacı fotoğrafın kendisine çağrıştırdıklarını oyuna aksediyor. Her tamamlanan seviye ise bir diğer seviyenin açılmasına olanak sağlıyor.

%99 adlı oyunda yarışmacıya yöneltilen çoğu soru yarışmacıya basit geliyor. Ancak oyunda soruların basitliği değil, verilen cevapların subjektifliği önemli. Örneğin kullanıcıya sunulan kategori eğer “Sürüngenler” ise verilecek en subjektif cevaplar yılan, timsah gibi en popüler kelimeler olmalı. Oyunun ilerleyen seviyelerinde ise verilmesi gereken cevaplar akılları zorluyor.

%99 Oyununda Jokerler İşimizi Kolaylaştırıyor

Oyuncuların zorlanacağı düşünülerek oyuncuya çeşitli joker hakları tanınıyor. 10 altın karşılığı oyuncu, önüne getirilen sorulara verilecek cevaplardan birinin birinci harfini veya cevabın kaç harften oluştuğunu görebiliyor. Bu haklar ile tatmin olmayan kullanıcılar, daha fazla kullandıkları altın ile birlikte yardımları artırabiliyor. Altınlar bu kadar kolay harcanırken oyunu kazanmak ise bitirilen kategorilerden kazanılan ödüller ile mümkün oluyor.

Ayrıca her gün kullanıcıları girişe sevk eden bir günlük giriş ödülü bulunuyor. Ödül olarak ise kullanıcıların en çok ihtiyaç duyacağı birim olan altın tercih ediliyor. Altınların ödül ile kazanılması dışında, oyuna soru önerme ve yanıtlanan birçok ankete katılma ile altın kazanımı da mümkün. Kullanıcı kendi önerdiği soruları sisteme beğendirir ve kabul ettirir ise 50 altın kazanıyor. Ne yazık ki henüz ankete katılma sistemi aktif hale gelmemiş.

Her uygulamada olduğu gibi bu uygulamada da satın alma işlemi bulunuyor. Kullanıcılar zahmetsiz bir şekilde altın miktarlarını satın alma işlemi ile artırabiliyor. Ek özellik olarak uygulama içerisindeki reklamlar, kullanıcının premium paketine sahip olması ile tamamen uygulamadan uzaklaştırılıyor.

Premium olmayan kullanıcılar için ise reklamların bir dezavantaj olacağı düşünülüyor. Reklamlar ekranın orta kısmında belirdiği için oyunu oynarken kullanıcı istemsiz bir şekilde bu reklamlara basabilir ve oyunun ortasında, uygulamadan çıkmak zorunda kalabilir. Bunların yaşanmaması için kullanıcılara premium paket seçeneği sunulmuş.

%99 adlı bu güzel geçmişi anımsatan uygulama, bilgiye değil mantığa dayalı bir mobil oyun. Kişilerin günlük hayatında gerçekleştirdiği gözlemler ile kolaylıkla yanıtlayabileceği sorulardan oluşuyor olması uygulamayı daha cazip kılıyor. Böylece insanları sıkmayarak keyifli dakikalar geçirmelerine olanak sağlıyor.

Uygulamayı indirmek için Google Play Store ve iTunes App Store mağazalarını kullanarak iOS ve Android cihazlara indirme işlemini gerçekleştirilirsiniz.

Oyun hakkındaki görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

PAYLAŞ
Teknolojiyi takip etmeyi seven, meraklı, yeniliklere açık, iyi bir spor izleyicisi, sıkı bir oyun takipçisi.