Android Fortnite oyunu ile oldukça dikkat çeken bir rekora imza attı. Mobil oyun dünyasının en popüleri, son zamanlarda Fortnite oldu. Fornite ile Galaxy Note 9’un ortaklığı ise iki şirketin de yüzünü güldürdü.

Android Fortnite oyunu

Android Fortnite Oyunu İndirme Rakamları Açıklandı

Fortnite son dönemlerin en sevilen mobil oyunları arasında zirvede yer alıyor. Bunun en büyük kanıtı ise oyuncu sayısı ve elde edilen gelirin büyüklüğü olarak gösterilebilir. Fortnite, Galaxy Note 9’un tanıtılması sürecinde Android cihazlarla da buluştu.

Aslında Fortnite oyunu, Google Play Store’da yer almıyor. Galaxy Apps’ten kurulabiliyor ve Galaxy Note 9 dışındaki cihazlara, eğer oyuna uyumlularsa davetiye talep edilerek kurulabiliyor. Süreç bu kadar karışık olmasına rağmen Android kullanıcıları, oyuna yoğun ilgi gösteriyor.

Android Fortnite oyunu

Fortnite İndirme Rakamları Açıklandı

Görünen o ki Epic Games, son zamanların en parlak dönemini yaşıyor. Oyun içi satın alımlardan Google’ın pay almasını istemeyen şirket, oyunu Google Play’de yayınlamadı. Bu akıllıca hamle, şirkete çok daha fazla kazandırdı.

Epic Games, geçtiğimiz günlerde internet sitesinde yeni bir blog yazısı yayınladı ve bu yazıda Android’de ne kadar oyun indirildiğini açıkladı. Buna göre üç hafta içinde 23 milyon oyuncuya ulaşıldı.

Oyunun APK dosyasının indirilme oranı ise 15 milyondan fazla oldu. Bu da oldukça iyi bir sonuç. Üstelik oyunun tam sürümü, Google Play Store’da yer almıyor.

Bununla birlikte Epic Games’in başı, sahte Fortnite APK’ları ile dertte. Şirket bunları hazırlayan kötü niyetli kişilerle de mücadele ediyor. Hal böyleyken elde edilen başarının ne denli büyük olduğunu görüyoruz.

Bakalım oyun, Google ile anlaşma sağlayarak Play Store’da da yerini alacak mı? Eğer bu anlaşma sağlanırsa oyunun çok daha fazla Android cihaza indirileceğini söylemek hiç de yanlış olmayacaktır.

PAYLAŞ
Teknolojiyi takip etmeyi seven, meraklı, yeniliklere açık, iyi bir spor izleyicisi, sıkı bir oyun takipçisi.