Android mesajlar için arama motoru, Google mesaj uygulaması içinde çeşitli aramalar yapmaya yardım edecek bir güncelleme.

Google şirketi de bu özellikte yeni bir arama motoru yayınlayacağını duyurdu. Bu uygulama sayesinde kullanıcılar geçmiş mesajlar ya da kayıtlı mesajlar arasında arama yapabilme şansına sahip olacaklar.

En son aldığı güncelleme ile materyal tasarım seçeneğinden yana tercihte bulunan Google yeni yayınlayacağı güncelleme ile arama motorunda işlevsel özelliği olan arama özelliğini yayınlayacak. Android mesajlar uygulaması ile aldığınız mesajlar arasında arama yaparak aradığınız içeriği kolayca bulabileceksiniz.

Android mesajlar

Google Android Mesajlar için Arama Motoru 

Daha öncesinde aldığınız mesajları kontrol etmek istediğinizde ya da ulaşmanız gereken bir yazıyı aradığınızda teker teker mesajları kontrol etmeniz gerekiyordu. Bu şekilde zaman kaybı olmasının yanında bulmanız belki de hiç mümkün olmuyordu. Fakat Google şirketi mesajlar uygulaması içine bir arama motoru koyarak bu sorunun önüne geçeceğini bildirdi. Bu şekilde mesajlar uygulamasına aynı Google Aramalar bölümünde olduğu kullanabileceksiniz.

Hem arananın bulunması hem de zamandan kazanç sağlayacağı için kullanıcı dostu bir uygulama olarak düşünebilirsiniz. Uygulama içinde bir kişiyi seçtiğinizde uygulama içindeki otomatik senkronizasyon ile kişi ile ilgili mesajları alacak ve size kolayca arama yapma kolaylığını sağlayacak. Aradığınız kelimenin bir bölümünü ya da tümünü yazarak aramanızı kolayca gerçekleştirebileceksiniz.

Android mesajlar

Android Mesajlar Arama Motoru Ne İşe Yarayacak?

Mesaj uygulamasının alacağı güncellemenin bu hafta yayınlanması bekleniyor. Bu güncellemenin alınması ise ülke veya bölgeler arasında farklılıklar olması dolayısıyla farklı zamanlarda olacak.

Kullanıcılara kullanım kolaylığı sunması açısından ve zaman açısından yapacağı yararlar nedeniyle dikkat çekeceğini ve çok kullanılacak özellikler arasına gireceğine şimdiden kesin gözüyle bakılıyor. Sonrasına çeşitli güncellemeler ile verilerin depolanma ve senkronizasyonu ile de çalışma yapılabileceği düşünüldüğünde Google şirketinin hayatımıza çeşitli kolaylıklar sunmaya devam edeceği gözükmekte. Bunun yanında gün geçtikçe çoğalan Android kullanıcılarının sayısının artmasına bu güncellemeler ile kesin gözüyle bakılmakta.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.