Android P kelime seçme derdini sona erdirecek. Android P Beta 3 sürümü daha önce kullanıcılara sunulmuştu, Andorid P yine kullanıcıları sevindirecek yeniliklerle geliyor.

Android P Kelime Seçme

Android P Kelime Seçme Derdini Çözecek

Android 9.0 veya diğer adı ile Android P, birbirinden kullanışlı özellikleri ile geliyor. Kullanıcı arayüzü ve pil tüketiminde sunduğu tasarruf gibi birbirinden ayrıcalıklı özelliklerin yanı sıra kullanıcıları bıktıran kelime seçme derdine de çare sunuyor.

Küçük ekranlı cihazların en büyük sorunu kelime seçmek. Bu sorunun en önemli sebebi de “Kopyala” veya “Ara” gibi seçeneklere ulaşmak istediğinizde ilgili kelimeye uzun süre basılı tutmak zorunda kalmanız.

Bu gibi durumlar özellikle küçük ekranlı cihaz sahiplerini oldukça bunaltıyordu. Eğer kelimenin bir bölümünü seçmek isterseniz ise bu süreç çok daha zorlu oluyordu. Android P pek çok eksikliği telafi ettiği gibi bu soruna da çare buldu.

Android P Kelime Seçme

Android P’den Kullanışlı Yenilik

Android P yenilenen büyüteç özelliği ile geliyor. Bu sayede kelimeleri seçmek sorun olmaktan çıkacak ve kullanıcılar rahatça diledikleri kelimeleri seçerek arama, kopyalama gibi işlemleri yapabilecek.

Bu özellikten önce kelimeye uzun süre basılı tuttuğunuzda seçili kelimenin iki ucunu bölen noktaları görüyordunuz. Bu özellikten sonra kelimenin üzerinde büyütülmüş bir pencerenin açıldığını göreceksiniz. Böylece hassas şekilde seçim yapabileceksiniz.

Büyüteç özelliğinin kullanımı yalnızca metinler ile de sınırlı olmayacak. Fotoğrafları yaklaştırmak istediğinizde de kullanabileceksiniz. Aslında büyüteç özelliği pek çok işlem için uygun hale getirildi ve yenilendi.

Merakla beklenen sürüm yalnızca büyüteç özelliği ile değil pek çok yenilikle de kullanıcısının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Güvenlikten özelliklerin geliştirilmesine pek çok fayda sağlayacak Android P, kullanıcıların canını sıkan pek çok probleme de çözüm olacak gibi görünüyor. Android kullanıcıları yeni sürümü heyecanla bekliyor. Bakalım yeni sürüm başka hangi yeniliklerle gelecek?

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.