Android SMS uygulaması dikkat çeken bir yeniliğe imza atıyor. Bilindiği gibi banka benzeri kurumlarla işlem yaptığımızda akıllı cihazlarımıza mesaj gönderiliyor. İşlemi tamamlayabilmemiz için de mesajla gelen doğrulama kodlarını sisteme girmemiz bekleniyor.

Artık bankalardan, internet sitelerinden veya uygulamalardan gelen bu aktivasyon kodları, Android SMS uygulaması ile kolayca tanınacak.

Android SMS Uygulaması

Android SMS Uygulaması ile Kolay İşlem

Peki işlem nasıl gerçekleştirilecek? İzlenecek adımlar son derece basit. Android SMS uygulaması bu aktivasyon kodlarını kolayca tanıyacağı için tek bir dokunuşla da bu kodlar kopyalanabilecek.

Google uzun bir zamandır Android cihazlardaki mesajlaşma oranını artırmak için çalışma yürütüyordu. Aslında uygulamanın masaüstünde çalıştırılması için de bazı güncellemeler üzerinde duruluyordu. Bu çalışmalara ek olarak da gündelik hayatı kolaylaştıran bazı çalışmalara da imza atılıyor.

Son bilgiye göre Google, gelen aktivasyon ve doğrulama kodlarını tanıyacak bir sistemi kullanıcı ile buluşturmaya hazırlanıyor.

Android SMS Uygulaması

Doğrulama Kodları Tanınacak

Sistem, bizi cep telefonlarımıza gönderilen doğrulama kodları ile zaman kaybetmekten kurtaracak. Bilindiği gibi gelen kodların mesajlaşma uygulaması içinden kopyalanması çok da kolay olmuyordu. Bu nedenle kişiler bu kodları ezberlemeye çalışmakla vakit kaybediyordu. Google bu zaman kaybının farkına vardı ve yeni bir güncelleme ile bu sorunu tarihe gömdü.

Bu güncellemenin ardından gelen aktivasyon kodları, ister bankadan ister bir internet sitesinden olsun fark etmeksizin kolayca Android Mesajlaşma uygulaması tarafından tanınacak. Bu sayede bildirim çubuğunda da kodun kopyalanmasını sağlayacak bir buton yer alacak.

Böylece kullanıcı bu buton aracılığı ile şifreyi kolayca kopyalayacak ve tekrar tekrar sekmelerin arasında gezinmekten, şifreyi kopyalamaya çalışmaktan kurtulacak.

Peki özellik ne zaman kullanılabilir hale gelecek? Bunun için henüz net bir açıklama yapılmadı. Ancak çalışmaların son sürat devam ettiği biliniyor. Özelliğin tüm Android cihazlar için kısa sürede kullanılabilir olması bekleniyor.

PAYLAŞ
Yerden yüksekte işlerin peşinde, seyahatten beslenen, en büyük tutkusu dans, felsefesi özgürlük olan, mobil dünyaya meraklı, amatör fotoğrafçı, müzik aşığı, edebi bir kişilik.