Bugün sizlere tanıtacağım uygulamadaki üyeliğimi tamı tamına 7 yıl önce açmış bulunuyorum. Connected2me ‘deki bu yedi yıllık tecrübenin aktif kısmı bir yıldan biraz uzun olsa da kullandığım süre içerisinde, gerçekten iyi insanlarla tanışıp eğlenceli vakit geçirdiğim için burada yazma gereği duydum.

Connected2me, C2M firması tarafından geliştirilmiş olup, tanıdığınız ve tanımadığınız insanlarla anonim olarak konuşmanızı sağlayan bir mesajlaşma uygulamasıdır. Arkadaşlarınıza anonim olarak yazıp, eğlenceli sohbetlerin keyfini sürebilir ya da uygulamayı yeni insanlarla tanışmak amacıyla kullanabilirsiniz. Connected2me, Google Play Store’da kullanıcılardan 3.8 puan almışken, Apple App Store’da ise 4.0 puanla dikkat çekiyor.

Connected2meConnected2me

Uygulamaya kayıt olup, profilinizi oluşturduğunuzda aynı zamanda size özel bir anonim profil adresi verilir. İsterseniz bu profili sosyal medya hesaplarınızdan paylaşıp anonim şekilde size yazan arkadaşlarınızla sohbet edebilir veya anonim profilinizi kullanarak insanlarla iletişime geçebilirsiniz.

Connected2me ve Shuffle Özelliği ile Yeni İnsanlar Tanıyın

Shuffle ekranı sizin de dahil olduğunuz bütün Connected2me kullanıcılarının rastgele göründüğü bir panel. Bu panelde isterseniz bir kullanıcıyı aratabilir, şehirlere göre filtreleme yapabilir, etiketler sayesinde ortak ilgi alanlarına sahip olduğunuz insanları bulabilirsiniz.

Profilini oluştururken yazdığınız biyografiniz ve kullandığınız etiketlere göre diğer insanların sizi görüp yazması mümkün. Shuffle bölümünde daha çok görünmek ve öne çıkmak için profil bilgilerinizi eksiksiz tamamlayın, uygulamada sık sık çevrim içi olun. Connected2me ‘nin diğer özelliklerinden biri de hikaye paylaşmadır. Paylaştığınız hikayeler insanlar tarafından görünüp beğenilebilir ve size mesaj atmalarını sağlayabilir.Connected2Me

Arama ve Görüntülü Konuşma Özelliklerini Deneyin

Bir çok sosyal medya uygulamasında olduğu gibi Connected2me’de de arama ve görüntülü konuşma özelliği mevcut. Diyelim ki biriyle belli bir süredir Connected2me üzerinden iletişim halindesiniz ve mesaj yazmaktan bitap düştünüz, istediğiniz an konuştuğunuz kişiyi arayabilir veya görüntülü konuşabilirsiniz. Aramalarınız ve görüntülü konuşmalarınız her zaman ki gibi anonim şekilde gerçekleşecektir.

 

Uygulamayı Tanıdığımıza Göre Gelelim Hayatın Gerçeklerine

Tanıtmış olduğum uygulamadaki tecrübem yazının başında belirttiğim üzere gayet yeterli. Uygulamada geçirmiş olduğum yıllar neticesinde bazı problemleri belirtmek isterim.

Bunlardan ilki uygulamanın içinde oldukça yoğun chat botu kullanımı var. İnternet ortamı üzerinde çeşitli türlerdeki siteler rastgele olarak kullanıcılara linkler gönderiyor. Bu linkler, bazıları kişisel verilerinizin güvenliğini tehlikeye sokabilecek türden olanlar, bu sebeple size yollanan bir linkin gerçek bir insandan mı yoksa bottan mı geldiğini anlamanız oldukça önemli. Diğer bir problemimize geçecek olursak, insanlar anonim kimliklerinin arkasına sığındıkları için gereğinden fazla rahat davranabiliyorlar. Bu yer yer eğlenceli olsa da bazen can sıkıcı bir hale gelebiliyor.

Connected2Me

Peki bu uygulama hep kötü tecrübelerden mi oluşuyor? Tabii ki hayır. Örneğin üniversitedeki ilk senemde bu uygulama sayesinde benimle aynı bölümü okuyan bir hanımefendiyle tanıştım. Bu hanımefendi benden bir üst sınıfta olduğu için elinde ihtiyacım olan bütün ders notları mevcuttu. Hikayenin kalanını herkesin tahmin edeceğini düşündüğümden anlatıp gözlerinizi yormaya niyetim yok. 🙂

Tanıtmış olduğum uygulama sizde merak uyandırıp, ilginizi çekmeyi başardıysa aşağıda indirme linklerinden ulaşabilirsiniz.

‎Connected2.me - Chat & Meet
‎Connected2.me - Chat & Meet
Developer: C2M
Price: Free+
Connected2.me Anonim Chat
Connected2.me Anonim Chat
Developer: C2M
Price: Free

PAYLAŞ
Oyun, film, yabancı dizi ve post rock türü müzik seven, hayata ve insanlığa eleştirel yaklaşan, her şeyden biraz biraz, hiçbir şeyden tam değil sözünü hayat felsefesi haline getirmiş birey.