Gardırobunuzun bir köşesinde bekleyen ve tozlanmaya yüz tutmuş kıyafetleri satışa sunarak hem ihtiyacı olan kullanıcılar ile buluşturabilir, hem de pratik bir şekilde para kazanabilirsiniz. Ayrıca kendiniz için ikinci el alışverişi yapma şansınız da var. Bu anlamda, bir Türk tarafından geliştirilen ModaCruz mobil uygulaması, kullanılmayan kıyafetleri satıp diğer kıyafetleri uygun fiyata almak için son derece ideal bir kullanım sunuyor.

Türkiye’nin en yaygın kullanılan yerel alışveriş platformlarından ModaCruz, kullanılmayan kıyafetleri değerlendirmek isteyenlerin yardımına koşuyor. Peki hem kazanmak hem de kazandırmak amacı güden bu uygulama başka ne gibi işlevlere sahip?

ModaCruz

ModaCruz Nedir?

2014 yılında Melis Güçtaş tarafından kurulan ModaCruz, öncelikli olarak kadınlara hitap eden bir ikinci el alışveriş platformu. Web sitesi üzerinden de aynı hizmeti sunan ModaCruz’da lüks markalardan yaygın markalara, hatta butiklere kadar çok geniş bir yelpazede ürün bulabilmek mümkün.

Uygulama içeriğinde, çeşitli kategorilerde ikinci el giyim ve aksesuar ürünlerinin yanı sıra, her tür markadan yeni ve etiketli ürünler de barındırıyor. Uygulama aracılığıyla sadece bir gece giyeceğiniz bir ayakkabıyı uygun fiyata alabilirsiniz. Yine aynı şekilde hiç takmadığınız bir aksesuarın satışını da kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Uygulamanın dikkat çeken özelliklerinden bir diğeri de güvenli alışverişe verilen önem. Alışverişiniz tamamlanana kadar ödemenin satıcı tarafına geçmesini engelleyen uygulama, satın alınan ürün alıcıya teslim edilip işlem onaylandıktan sonra para transferini gerçekleştiriyor. Bu sayede ModaCruz üzerinden içiniz rahat bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz.

ModaCruz 2

ModaCruz Nasıl Kullanılıyor?

Uygulamayı kullanabilmek için öncelikle bir üye hesabı oluşturmanız gerekiyor. Sonrasında kişisel bilgilerinizi girip dolap ve vitrininizi oluşturabilirsiniz. Uygulama, vitrin fotoğrafınızı seçerken takipçi sayınızı artırmak adına stilinizi yansıtmasına ve dikkat çekmesine özen göstermenizi tavsiye ediyor. Buna ek olarak, sosyal medya entegrasyonu sayesinde Facebook ve Twitter üzerinden arkadaşlarınızı ModaCruz dolabınızdan haberdar etme fırsatınız da mevcut.

Elden çıkarmak istediğiniz moda ürünlerinin fotoğraflarını çekip, uygulama üzerinden dolabınıza ekledikten sonra ürün açıklamasını girip, fiyat belirleyebilirsiniz. Bu noktadan sonra kıyafetlerinizi satın almak isteyen kullanıcıya ürünü fazla beklemeden en geç 3 gün içerisinde göndermeniz, avantajınıza olacaktır.

Kargo takip numarasını da alışverişlerinizi daha rahat organize edebilmek için kaydedebileceğiniz uygulama, satış işlemleri tamamlandıktan sonra kazancınızı tercihinize göre banka hesabınıza veya ModaCruz cüzdanınıza otomatik olarak aktarıyor.

Aralarında ünlü kişilere ait olan dolapların da bulunduğu ModaCruz’un mobil uygulamasını Android için buraya, iOS için ise buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

PAYLAŞ
Yerden yüksekte işlerin peşinde, seyahatten beslenen, en büyük tutkusu dans, felsefesi özgürlük olan, mobil dünyaya meraklı, amatör fotoğrafçı, müzik aşığı, edebi bir kişilik.