Teknolojinin gelişmesiyle birlikte elimizden düşmeyen telefonlar neredeyse her alanda bizim en büyük kurtarıcımız oluyor. Spor, beslenme, veri depolama ya da müzik dinleme uygulamaları derken şimdi de hamile bayanların işini kolaylaştıracak çok güzel bir uygulama, App Store ve Play Store’da sizleri bekliyor. Uygulamanın adı ALLE Hamile.

App Store‘a geçen yıl dahil olan ve kullanıcıların beğenisini kazanan ALLE hamilelik uygulaması, hamilelikle ilgili neredeyse tüm evreleri ve işinize yarayacak birçok özelliği bulunduruyor. 9 ay boyunca ne yapmanız gerektiği konusunda takıldığınız her türlü bilgiye bu uygulama üzerinden ulaşabiliyorsunuz. Hamile bayanların gereksinimi olan bilgileri tek tek araştırmak yerine, aynı platform içerisinde bulabileceğiniz ALLE Hamile uygulaması, sizin en büyük yardımcınız olacak.

Alle Uygulaması Ekran Görüntüsü

Hamilelik Süreciniz ALLE ile Takip Altında

Uygulama içerisinde hamilelik sürecine ait verileri takip edebilmeniz için ilk yapmanız gereken, kendinize ait bir profil oluşturmak. Profili oluştururken bütün bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde yazarsanız, ALLE Hamile uygulamasından etkin bir şekilde yararlanabilirsiniz. Ayrıca uygulama içerisinde oluşturduğunuz profiliniz üzerinden hamilelik dönemine ait süreci, tanıdıklarınızla paylaşabilme imkanına da sahipsiniz. Bu işlem, sizin seçtiğiniz kişiler arasında yapılacağı için başka kişilerin bu bilgileri görme ihtimali bulunmuyor.

İçerisinde hamilelik sürecinize ilişkin çeşitli bilgi ve öneriler bulabileceğiniz ALLE hamilelik uygulaması, hamilelik döneminizde hem size yol arkadaşı olacak hem de sevdiklerinizle iletişim kurabileceğiniz güzel bir sosyal medya platformu olacak. Uygulama detaylı olarak incelendiğinde, öneriler ve hamilelik dönemlerine ait bilgiler dışında barındırdığı pek çok özelliğin de oldukça kullanışlı olduğu görülüyor.

Uygulama içerisinde yer alan en dikkat çekici bölümlerden birisi de alışveriş listesi yapabileceğiniz bir veri tabanının oluşu. Bu bölümde, bebeğinizin doğumuna kadar gereksinim duyabileceğiniz her türlü eşyayı not edebileceğiniz kullanışlı bir alan bulunuyor. Alışveriş listesi bölümüne istediğiniz verileri yazıp daha sonra tekrar bakmak üzere kaydedebiliyorsunuz. Böylece ileride almayı düşündüğünüz eşyaların takibini, çok kolay bir şekilde yapabileceğiniz gibi alacağınız önemli şeyleri unutma ihtimaliniz de ortadan kalkıyor.

Alle Uygulaması Ekran Görüntüsü

Anne Adayları için Önemli Özellikler

ALLE Hamile uygulaması içerisinde bulunan özelliklerden bazıları da Kasılma Sayacı, Tekme Sayacı ve Kilo Takibidir. Bu araçlar ve diğer özellikler sayesinde, hamilelik döneminizde yaptığınız her şeyin kaydı tutulmuş olacak. Böylece gebeliği tehlikeye düşürecek en ufak bir risk faktörünü bile daha başından tespit etmeniz kolaylaşacak.

Bunun dışında ALLE hamilelik uygulaması tarafından her hafta düzenli olarak size verilen uzman görüşü ve tavsiyeler gibi bilgi içerikli mesajların, alanında uzman doktorlar tarafından verildiğini de belirtmekte fayda var. Bu konuya ayrıca dikkat çekmemizin nedeni, bu alanda yapılmış bazı uygulamalar tarafından verilen bilgilerin doğru olmaması ve hassas bir dönem olan hamilelik sürecini tehlikeye sokmasıdır. Ancak ALLE Hamilelik uygulamasının kadrosu, bu konuda bilgi sahibi ve uzman kişilerden oluştuğu için kullanıcılarla daha sağlıklı bir bilgi alışverişi gerçekleştirilebiliyor. Buna bağlı olarak da anne adayları, hayatlarındaki en zorlu ve riskli süreçlerden birisi olan hamilelik dönemini daha bilinçli ve huzurlu bir şekilde geçiriyor.

ALLE Hamilelik uygulamasını cihazınıza yükleyip kurulum işlemini tamamladıktan sonra en çok keyif alacağınız yerlerden birisi de Bebek isimleri bölümü. Bebek isimleri bölümü ile doğacak olan bebeğinizin cinsiyetine göre uygun bir isim araştırması yapabiliyorsunuz. Ayrıca seçtiğiniz isimlerin hangi anlama geldiğini de öğrenebilme imkanınız var. Kız ve erkek olmak üzere yüzlerce isim ve anlamlarını bulunduran uygulama, isim bulma sorununuzu da ortadan kaldıracak.

App Store üzerinden ücretsiz bir şekilde indirilebilen ALLE Hamilelik uygulaması, yakın zamanda Android kullanıcılarının isteklerini de dikkate aldı ve Android versiyonunu Play Store’a yükledi. Eğer siz de bu muhteşem uygulamanın kolaylıklarından faydalanmak istiyorsanız uygulamayı iOS için buraya, Android için buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

‎ALLE Hamile
‎ALLE Hamile
Developer: ALLE Ltd.
Price: Free

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.