WhatsApp engelleme özelliği, sistemsel bir sorun nedeni ile alt edilmiş hale geldi. Öyle ki engellediğiniz kişiler, şu an sistemdeki açığı kullanarak size ulaşabilecekleri gibi daha fazlasını da yapabilirler.

WhatsApp Engelleme

WhatsApp Engelleme Neden Çalışmıyor?

WhatsApp, günümüzün en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri. Tüm mesajlaşmaları bu kanal üzerinden gerçekleştiriyoruz. Sadece iletişim için değil, günümüzde video ve görsel paylaşımı, internet üzerinden görüntülü konuşma ve hatta profesyonel yazışmalar için bile WhatsApp, sık tercih edilen bir adres.

Hal böyle iken uygulamada hoşlanmadığımız kişilerin bulunmasını istemememiz de en doğal hakkımız. Pek çok kullanıcı, sevmediği kişileri WhatsApp üzerinden engelliyor ve böylece ulaşılmaz olduğunu düşünüyor. Ancak son elde edilen veriler, durumun hiç de zannedildiği gibi olmadığını gözler önüne serdi.

WhatsApp üzerinden engellenen kişilerin, engelleyen kişinin profilini görmesine ve hatta mesaj göndermesine izin veren bir hata keşfedildi. Sorunun ortaya çıkmasını, engellediği kişilerden mesaj almaya devam ettiğini söyleyen kullanıcılar sağladı.

Şu an için sorunun kaynağının sunucu olduğu düşünülüyor. Sonuçta da hata nedeni ile engelleme işlevi, kullanılmaz hale geliyor.

WhatsApp,şimdilik konuyla ilgili bir açıklama yapmadı. Sorunun nasıl çözüleceği bu nedenle henüz bilinmiyor. Ancak sorunun hızla çözülmesi gerektiği de bir gerçek.

WhatsApp Engelleme

Engeli Kaldırıp Yeniden Engellemek Gerekiyor

WhatsApp’tan konuyla ilgili açıklama gelmeyince bazı kullanıcılar, soruna çözüm olacak alternatif yollar keşfetti. Bunların başında engelin kaldırılıp sonra yeniden engelleme işleminin gerçekleştirilmesi geliyor. Kullanıcılar, bu yöntemin özelliği işler hale getirdiğini söylüyor.

Peki bu kalıcı bir çözüm mü? Elbette hayır. Sorunun kaynağı her ne ise yeniden aktif hale gelebilir ve engellenen kullanıcıların size ulaşmasını sağlayabilir. Bu durumda en büyük iş, WhatsApp’a düşüyor elbette. Kullanıcılarının güvenliği için güçlü adımlar atan WhatsApp’ın en kısa sürede sorunla ilgili makul bir adım atması bekleniyor.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.