Motive olmak, alışkanlıklar, rutinler edinmek, işleri yola sokma adına motivasyon uygulamaları aslında büyük rollere sahip. Daha önce sizlere benzer bir uygulama olan Productive’den bahsetmiştim. Genel anlamda benzer özelliklere sahip Fabulous: Günlük Motivasyon uygulaması ise bir tık üst seviye özelliklere sahip.

Uygulamanın İngilizce olduğu haberini ise şimdiden veriyorum fakat canınızı hiç sıkmasın. Uygulama içi İngilizce seviyesi orta derecelerde seyir ediyor. Bu şekilde hem İngilizce kelimelere olan aşinalığınızı artırabilir hemde günlük motivasyon sağlar, alışkanlıklar edinebilirsiniz.Fabulous

Fabulous: Günlük Motivasyon Uygulaması

Uygulamanın özelliklerine geçmeden evvel söylemem, aktarmam gereken 3 ana bilgi var. Bunlar uygulamayı indirip/indirmeme konusunda sizlere yardımcı olacaktır.

Duke Üniversitesi’nde Davranışsal Ekonomi Laboratuvarı’nda geliştirilen uygulama,

 • Apple App Store’da 2018’in En İyi Uygulaması
 • 30’dan Fazla Ülkede Editörün Seçimi
 • Google tarafından verilen En İyi Tasarım
 • Google Play Store’da En İyi Uygulamalar Finalisti
 • En İyi 5. Fitness ve Sağlık Uygulaması ödüllerini alarak aslında ne kadar iyi bir uygulama olduğu gösteriyor ve CV’si sağlam gözüküyor.

Uygulamanın günlük motivasyona yönelik olması da bence kullanışlı olmasını artırıyor. Uzun bir zaman diliminde edinmek istediğiniz rutinler, alışkanlık yaratmak istediğiniz aktiviteler adına da kullanışlı. Fakat günlük su içme, günlük spor yapma, yemeye ve içmeye dikkat etme ya da uyku düzeni için daha kullanılabilir geldi bana.

Günlük ya da uzun süreçli olarak her türlü motivasyon gerektiren alışkanlıklar kolay kazanılmıyor. Ağrılı başlangıç süreçlerinde bizlere ”haydi, sen yaparsın” gibi motive unsurlar sunması açısından değeri yüksek bir uygulama.Fabulous

Uygulamanın ”Tınısı” Bile Motive Ediyor! 

Uygulamayı indirdikten sonra fark edeceksiniz ki, arayüzünün kolay ve kullanışlı oluşu sizi mest edecek. Uygulama içi renkler, arkadaki hafif müzik, sekmelere tıklandığında çıkan o minik, tatlı tını…

İlk kez tıklanıldığı andan itibaren öncelikle uygulama sizi tanımaya çalışıyor. Öncelikle isminizi soruyor, belli başlı sorular sorarak, rutinlerinizi anlamaya, örnek alışkanlıklar öne sürmeye çalışıyor. Bu yandan bakacak olursak sadece kendi istediğimiz alışkanlıklar konusunda değil, sağlıklı, motive ve mental anlamda düzgün bir hayat sürme açısından da çok kullanışlı.

Diğer Özellikler ve Geliştirici ile İletişim Kurmak

Uygulama sadece motive edici olarak kendi alışkanlıklarınızı veya rutinlerinizi oluşturmanıza yardım etmiyor veya istatistiklerinizi göstererek harekete geçirici etki bırakmakla da yetinmiyor. Aynı zamanda koçluğunuzu üstleniyor.

Birçok farklı konuda sizlere rehberlik ederek, rutinlerinizi üst seviyelere taşımaya yardımcı oluyor.

 • 7 dakikalık bilime dayanan egzersizler,
 • Endişe ve farkındalık adına Zen meditasyonu,
 • Verimlilik ve sürekli çalışma adına koçluk,
 • Mental anlamda yardımcı olmak adına Yoga egzersizleri,
 • İyi bir gece uykusu,
 • Sadece kalori saymaya dayanmayan kilo kaybı antrenmanları ile hem motive ediyor, hem alışkanlık kazandırıyor hem de tonlarca para harcayarak sahip olabileceğiniz 1’e 1 koçluğunuzu yapıyor.

Fabulous

Bu gibi şahane özelliklerin yanında uygulamanın geliştiricileri, medya sorumluları sizlerin yorumlarına da değer veriyor. [email protected]’dan atacağınız mailler ile uygulama sayesinde kazandığınız rutinlerden onlara bahsedebilirsiniz. Her türlü ulaştığınız hedefleriniz ile ilgili sizlerin nasıl geliştiğini görmek isteyen Fabulous, hikayelerinizi dinlemek adına böyle bir uygulama da yapıyor.

Sizler de günlük motivasyon adına Fabulous’u kullanmak, gelişim hikayelerinizi uygulamanın yapımcıları ile paylaşmak isterseniz aşağıdaki linkleri kullanarak indirebilirsiniz.

‎Fabulous: Daily Habit Tracker
‎Fabulous: Daily Habit Tracker
Developer: Fabulous
Price: Free+
Fabulous Daily Routine Planner
Fabulous Daily Routine Planner

PAYLAŞ
Rocker ailenin Rocker çocuğu, Marvel taraftarı, futbolsever fakat çapraz bağları kopuk.