Artık ailenizin bir ferde daha hazır olduğunu mu düşünüyorsunuz? Ama isim bulmakta zorlanıyor musunuz? Elimde tamda size göre bir uygulama var. Bebito, anne ve babaların çocuklarına verecek isim bulmadıklarında yardımlarına koşan bir uygulama.  Uygulama mağazalara yeni çıktı. Google Play Store’da 4.3, Apple App Store’da ise tam puan(5.0) almış durumda.

bebito

Bebeklere İsim Bulmak Aslında Gerçekten Zor

Bir çiftin bebek sahibi olmadan önce her zaman birkaç koşulu yerine getirmesi gerekli zannımca. Bana göre ilk olarak, potansiyel anne ve babanın kendine ve eşine güven, bu büyük sorumluluğu alabileceğine olan inancı olmalı. Bu inanç ve güvenin de maddiyatla desteklenmesi çok önemli.

Her potansiyel anne ve babayı, bebek sahibi olmaya karar verdikten sonra en çok zorlayan olay kesinlikle bebeğe bir isim vermek. Çünkü isim koyma konusunda sadece anne ve babanın değil birinci derece yakınlık seviyesi dışındaki faktörler de belirleyici oluyor. Anneanne-babaanne ve dedenin düşünceleri bazı çiftler tarafından alınmak istenmese de bu fertler her türlü kendi düşüncelerini sunarlar ve böylece durum içinden çıkılmaz bir hal alabilir. Dayı, hala, teyze ve amcaların da isim önerileri siz istemeseniz de kulağınıza çalınacak. Bebeklere isim bulmak gerçekten çok zor.

bebito

Bebito – Bebeklere İsim Bulmanın Eğlenceli Boyutu

Çiftlerin bebeklerine isim koyma sürecini hızlandıracak, renkli ve eğlenceli kılacak Bebito, girer girmez bebeğinizin, belli ise ya da değilse tahmininize göre cinsiyetini seçmenizi istiyor. Hatta üçüncü bir seçenek olarak sürpriz seçeneği de yer alıyor. Cinsiyeti belirledikten sonra uygulama sizin için isim önerilerinde bulunmaya başlıyor. Sadece isim önerilerinde bulunmakla kalmıyor aynı zamanda önerdiği isimlerin, anlamını, kökenini, ismin özelliklerini ve isme sahip ünlü kişileri de hemen sizler için sıralıyor.

Bebito’da beğeni listesi de oluşturabiliyorsunuz. Aklınızda olan isimlerin anlamlarını da araştırabiliyorsunuz. Filtreleme özelliğiyle Kur’an’da geçip geçmediğine ya da Türkçe karakter içerip içermediğine göre de araştırma yapabiliyorsunuz. Bebito ile bebeklere isim bulmak artık çok daha kolay.

 

Bazı İsimlerin Hikayesi Vardır Bazılarının ise Hiç Bilinmez

İsim konusunda kendimden yola çıkarak küçük bir paragraf yazmak istedim. Çünkü beni tanımayan okurlarım ismimi gördüğünde ”bu ne demek ya” ya da ”ahaha Sandeeyy” diye serzenişlerde bulunmuş olabilirler. Bana Sunday ismi, annem tarafından koyulmuş, hikayesi ise henüz belli değil, birçok efsane bulunuyor. Bana mantıklı gelen hikaye, annemin ikizimin ismini Sude vermesi ve kendi isminin de Suzan olması ile benim adımı Suat koymak yerine Sunday koymuş olmasıdır.

Bir başka hikaye ise anneannemin National Geoprahic izlerken Sunday yazısını görmesi ya da gene anneannemin avukatının ismini bana vermek istemesi gibi hikayeler de mevcut. Anneanneme bu hikayelerin doğruluğunu sorgulamak adına hiçbir zaman bir soru bile soramadım ama böyle olduğuna pek de inanmıyorum. Yine annemin hafif uydurmaları bunlar.

Siz de bebeğinize isim bulmakta zorlanıyorsanız ya da tanıdıklarınıza yardımcı olmak istiyorsanız aşağıdaki linklerden Bebito’yu indirebilirsiniz.

‎Bebito - Baby Name Matcher
‎Bebito - Baby Name Matcher

PAYLAŞ
Rocker ailenin Rocker çocuğu, Marvel taraftarı, futbolsever fakat çapraz bağları kopuk.