Apple haber abonelik hizmeti vermeye başlayacak. İddiaya göre Amerika Birleşik Devleti merkezli dev şirket Apple, şimdi de dergi ve haber abonelik servisi ile ilgili çalışma yapıyor.

Apple Haber Abonelik Hizmeti

Apple Haber Abonelik Hizmeti Sürprizi

Teknoloji devi şirket, her gün başka bir haberle gündemi meşgul etmeye devam ediyor. Son zamanda 17 yıllık uygulaması iTunes’un fişini çekeceği haberleri ile gündeme gelen Apple, şimdi de yeni uygulama çalışmaları ile konuşuluyor.

Haberin merkezi şirkete bağlı kaynaklar olarak gösteriliyor. Bilindiği gibi Apple pek çok yeni yatırımla büyümesini sürdürüyordu. Bu yatırımlardan biri de Texture olmuştu. Texture, belli bir ücret karşılığında 200’den fazla yayına ulaşmanızı sağlayan bir uygulama.

Bu satın alma, Apple’ın haber abonelik hizmeti konusunda kararlı olduğunun kanıtı olarak değerlendirildi. İddiaya göre Apple, daha iyi hizmet sunabilmek adına çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.

Apple Haber Abonelik Hizmeti

Ücretli Bir Servis Hazırlayacak

Peki Texture’ı bünyesine katan Apple, neden ekstra bir haber abonelik hizmeti için uğraşıyor? Bu sorunun cevabını söz konusu uygulama ile ilgili bilgiler açığa çıktıkça öğreneceğiz. Şimdilik üzerinde çalışılan uygulamanın ücretli bir servis olacağı biliniyor. Bazı kaynaklar ise Texture’ın üzerinde çalışılmış, daha profesyonel bir versiyonu ile karşılaşacağımızı belirtiyor.

Texture Çalışanları İşten Çıkarılacak

Edinilen bilgiye göre şirket öncelikle 20 Texture çalışanını işten çıkarmayı planlıyor. Daha sonra yeni servis bazı iyileştirmeler ile kullanıcılara sunulacak.

Uygulama Türkiye’de Aktif Değil

Apple’ın yeni servisi “Haberler” uygulaması üzerinden sunulacak. Türkiye’de bu uygulama kullanılmadığı için yeni çalışmalardan faydalanıp faydalanamayacağımız belirsizliğini koruyor.

Haberler uygulaması kullanıcılara platform üzerindeki yayınlara tek tek abone olma fırsatı sunuyor.

Apple bu atılımla Google ile olan rekabetinde bir adım daha güçlenmiş olacak. Ancak Google’ın benzer bir uygulama ile çoktan hizmet vermeye başladığı da yadsınamaz bir gerçek.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.