WhatsApp’ın yeni işlevi çok yakında yayına alınacak. Artık WhatsApp, iletilen mesajları anlamanızı sağlayacak. İşte yeni özelliğin detayları…

WhatsApp'ın Yeni İşlevi

WhatsApp’ın Yeni İşlevi Hakkında

WhatsApp yeni güncellemeler ile özelliklerini artırmaya devam ediyor. Son dönemin en popüler mesajlaşma uygulamaları arasında olan WhatsApp, yeni özelliği ile dikkat çekiyor. Artık iletilen mesajlar ile ilgili yeni bir özellikle karşı karşıyayız. Özellik şu an test aşamasında. Ancak yakında kullanılmaya başlanacak. WhatsApp’ın yeni işlevi hakkında detaylı bilgi verecek olursak…

WhatsApp beta sürümü geçtiğimiz yıllarda bir çok özellik için test alanı haline geldi. Neydi bu özellikler? Örneğin okundu onaylarının devre dışı bırakılması, YouTube videolarının uygulama içinde izlenebilmesi gibi pek çok yeni özellik beta sürümünde test edildi ve kullanıcı deneyimine sunuldu.

WhatsApp'ın Yeni İşlevi

WhatsApp mesajların diğer kişiler ve gruplara iletilmesi için sunduğu özelliği test ediyor. Ancak bu mesajlar etiketleniyor. Android 2.18.179 sürümü mesajları yukarıdaki şekilde gösterecek. Bu sayede de mesajın nereden geldiği daha kolay anlaşılabilecek.

Eğer mesajı gönderen kişi mesajı kopyalayıp yapıştırırsa iletildi etiketi gösterilmeyecek. Henüz iletildi mesajını kapatmak için bir ayar bulunmuyor. Eğer bu yeniliği kullanmak istemiyorsanız sunduğumuz yöntem tek seçenek olarak görülüyor.

Peki işlev kesin olarak kullanıma sunulacak mı? Ne zaman yayın alınacak? Elbette bu konu ile ilgili net bir açıklama yapılmadı. Henüz test aşamasında olan ve denenen özellik ile ilgili çalışmalar sürüyor. Özelliğin ne zaman yayına alınacağı bilinmiyor. Bir diğer konu ise özelliğin gerçekten yayına alınıp alınmayacağı. Bu konu da test aşamasından sonra netlik kazanacak.

WhatsApp Yeniliklere Devam Ediyor

Kullanıcı deneyimini daha iyi bir hale getirmek için her geçen gün yeni çalışmalara imza atan WhatsApp’ın son yeniliğinin beğenilip beğenilmeyeceği şimdiden merak konusu oldu. Bakalım kullanıcıların özellik ile ilgili görüşü ne olacak? WhatsApp’ın Yeni İşlevi ile ilgili gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.