Apple iTunes, 17 yıldır kullanımda olan bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Ancak elde edilen bilgilere göre uygulama 2019 yılının sonunu göremeyecek.

Apple 17 yıllık uygulamasının fişini neden çekiyor? Apple iTunes için son kullanım tarihi ne olacak? Tüm detaylar haberimizde…

Apple iTunes

Apple iTunes İçin Yolun Sonu

Apple iTunes’un kullanımdan kaldırılacağı tarih PC Mag tarafından açıklandı. Amerika Birleşik Devleti merkezli dev marka, 2001’den beri kullanımda olan uygulamasının fişini çekecek.

Peki bu kararın en büyük sebebi ne? Apple bir süredir müzik endüstrisindeki belli başlı kişilere iTunes LP’lerinin yakında sonlandırılacağına dair mail atıyordu. Sonunda beklenen gerçekleşti.

Apple iTunes

iTunes Neden Tarih Oluyor?

Pek çok Apple kullanıcısının bir kez bile ziyaret etmediği iTunes kendini geliştiremeyen ve hiçbir yenilik sunmayan bir uygulamaydı. Ancak içerik üreticilerinin işbirliğine açık bir uygulama olduğu da aşikar. Buna rağmen Apple uygulamayı kaldırmakta kararlı. Çünkü son zamanlarda müzik satın almak değil abone olmak trend. Bu da iTunes’un kullanıcı sayısını ciddi anlamda düşürdü.

Hal böyle olunca da iTunes için son kaçınılmaz oldu.

iTunes İçin Son Tarih

Edinilen bilgiye göre iTunes için son tarih 31 Mart 2019 olarak belirlendi. Bu tarih itibari ile uygulama yayından kaldırılacak.

Ancak Apple’ın çok geçmeden günün şartlarına ve kullanıcı alışkanlıklarına daha uygun uygulamalar geliştireceği aşikar. Bakalım önümüzdeki günlerde hangi ilgi çekici uygulamalar Apple cihazlarını süsleyecek?

Unutmadan, iPhone ve iPad cihazlara gelecek olan yeni iOS  güncellemesi ile Apple’ın destek sunduğu cihazlara da yenileri eklenecek.

Ancak bir üzücü haber iPhone 5S kullanıcılarına geldi. Apple desteği bu cihazlar için çok yakın bir zamanda sona erecek. Bu da iPhone 5S’lerin de tıpkı iTunes gibi yolun sonuna geldiğini gösteriyor.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.