Son zamanların online anlamda en popüler oyunlarından biri şüphesiz League of Legends oyunu. Birçok oyun League of Legends’in sahip olduğu başarıyı yakalamak istediği için telefon ve tablet üzerinden de oynanacak şekilde tasarlandı; fakat çeşitli nedenlerden dolayı hiçbiri kullanıcılarına aynı tadı veremedi. Ancak şu an piyasaya sunulmuş öyle bir oyun var ki online oyun tutkunlarını her yönden tatmin ediyor. Moba dünyasına alışkanlığı bulunan herkesin çok kısa sürede benimsediği, League of Legends tadındaki en yeni online oyun olarak karşımıza Strike of Kings, yani nam-ı diğer Arena of Valor çıkıyor.

Arena of Valor’ı, kullanıcıların kısa zamanda adapte olarak oyunun mekaniğini ve öğelerini tanıdığı ve 5’er kişilik takımlar halinde deneyim kazandığı bir mobil oyun olarak nitelendirebiliriz.

Arena of Valor Hangi Yönleri ile Diğer Oyunlardan Ayrılıyor?

Bir kere bu oyun, grafikler yönünden oldukça kaliteli ve grafik ayarları telefonun yeterliliğine göre isteğe bağlı şekilde ayarlanabiliyor. Ayrıca buna ek olarak, oyun içi seslerin ve karakter seslerinin kalitesi de en üst düzeyde diyebiliriz.

Tüm bunların yanı sıra oyunda zengin bir “item” pazarı ve karakter seçeneği bulunuyor. Bu sayede oyun, kullanıcılar açısından daha akıcı ve zevkli hale geliyor. Oyun içi sesli iletişim stabil şekilde çalışıyor. Oyuncular, 5’er kişilik iki takım halinde birbirleri ile savaşarak deneyim kazanıyorlar. Bu teknik özelliklerin verdiği hazzı, online oyun kullanıcılarının hepsi eminim ki anlayacaklardır.

Arena Of Valor

Arena of Valor’da Karakter Seçimi Nasıl Yapılıyor?

Arena of Valor’da karakter seçmek için kullanıcılara iki yol sunuluyor. İlk yöntemde oyuncular, oyun içerisinde kazandıkları altınlar ile karakter satın alabiliyorlar. Bir diğer yöntem olan kuponlarda ise oyuncular, özel kuponlar karşılığında “hero” satın alıyorlar. Bu noktada Arena of Valor içerisinde birbirlerinden farklı özelliklere sahip kırktan fazla karakterin bulunduğunu da belirtmemizde fayda var. Bazı karakterlerde, para ile veya oyundaki başarınıza göre ücretsiz alabildiğiniz temalar da söz konusu.

Arena of Valor’da Nasıl Gold Kazanabilirim?

Oyun içerisinde “gold” kazanmak çok basit. Oyun içerisindeki çeşitli modlardan birini seçip oynayarak “gold” kazanılabiliyor. Bunun yanı sıra oyun içerisinde birbirini arkadaş ekleyenler de isterlerse birbirlerine “gold” gönderebiliyor. Bunun yanı sıra şanslı olanlar oyun içerisinde yapılan çekilişten de hediye “gold” kazanabilirler.

Arena Of Valor

Arena of Valor Arkana Ne Anlama Geliyor?

Oyuncular, diğer oyunculardan önde bir skor ile oyuna başlayabilmek için “Arkana” denilen paketleri iyi kullanmak zorundadırlar. Arkana paketleri ise oyun içerisinde Arkana marketinden altın karşılığı satın alınabiliyor. Ayrıca günlük 7 oyun tamamlayan oyuncular için de oyunların karşılığı olarak arkana paketleri veriliyor ve bu paketlerden altın ya da deneyim puanı gibi şeyler çıkıyor.

İşte bunun gibi daha pek çok özelliğe sahip Arena of Valor’ı Android için buradan, iOS için buradan indirip oyun keyfini yaşamaya hemen başlayabilirsiniz.

PAYLAŞ
Teknolojiyi takip etmeyi seven, meraklı, yeniliklere açık, iyi bir spor izleyicisi, sıkı bir oyun takipçisi.