Assasin’s Creed efsanesini bilenler için müjdeli haberim var. Artık cep telefonunuzdan Assasin’s Creed oynayabileceksiniz. Ubisoft, 2016’da çıkardığı mobil Assasin’s oyununa geçen gün Google Play Store’da denk geldim ve inanılmaz sevindim.

Google Play Store’da 1,29 TL gibi bir fiyata sahip. Yeni, yine, yeniden Google Ödüllü Anketler’den kazandığım parayla satın aldım bu oyunu. Daha önceden sizlere Google Ödüllü Anketler ile nasıl para kazanabileceğinizi anlatmıştım.

assassin's creed

Herkesi en baştan uyarayım oyun çok büyük. İndirmesi, oyunun kendi içinde indirmeler yapması rahat 10 dakikayı buluyor. Hemen indirip açayım diyenler için hayal kırıklığı olmasın.

Nedir Bu Assasin’s Creed?

Kısaca Assasin’s Creed serisinden bahsedeyim, ardından mobiliyle ufakça bir karşılaştırma yapacağım. Bilindiği üzere Ubisoft tarafından geliştirilen ve yayınlanan Assasin’s Creed, aksiyon ve macera kategorisinde, açık dünya haritasına sahip, tarihsel bir video oyunu serisi.Assasin's Creed

Oyun bu sene bile yeni bir versiyonunu çıkardı ve çıkarmaya da devam edecek gibi. Oyunun en önemli özelliği bence, ilk çıkan seriden son seriye kadar bir zaman çizelgesi olması. Benim favori oyunum ise Osmanlı zamanında geçen ve Türk karakterlere de yer verilen Assassin’s Creed: Revelations.

Hikayesi gayet uzun olduğu için çok bahsetmeyeceğim sadece genel özelliklerinden bahsetmek istiyorum: Oyun gayet güzel ve gerçekçi grafiklere sahip, açık dünya haritasıyla sürekli bir şeyler kurcalamak ve aramak durumunda olduğunuz, bileğinizdeki “hookblade” adı verilen hançerle “suikast” düzenlediğiniz ve düşmanlardan adeta damdan dama atlayarak kaçtığınız bir aksiyon hikayesi.

Assasin's Creed

Peki Assasin’s Creed Telefonda Nasıl?

Assasin’s Creed Identity adında bir de mobil oyunu olduğunu söylemiştim. Oyun, mobil versiyonunda da bence grafiklerini çok bozmadan, aksiyonu vermeye çalışmış fakat böyle damdan dama atlanılan, macera dolu bir suikast oyununun cep telefonunda oynanmasının çok rahat olmadığını söylemem gerek.

Yine diğer oyunlar gibi, görevleriniz var ve kefşetmeniz gereken haritalar ve kişiler de var. Sahip olduğunuz karakteri görevleri yaparak geliştirmeniz gerekiyor. Oyunun içerisinde, Codex ekranında oyunun hikayesini, karakterleri, mekanları ve tarihini bulabileceğiniz bilgiler yer alıyor. Oyunda bir sürü tutorial bölümü de mevcut. Hiç bilmeyen birisinin alışması için yeterli alana sahip yani.Assasin's Creed

Oyunu henüz çok fazla oynama fırsatı bulamadım ama gördüğüm kadarıyla bölümler kısa ama zorlayıcı olabiliyor. Sizler de Assasin’s Creed efsanesine cep telefonunuzdan devam etmek için Google Play Store veya Apple App Store’u ziyaret edebilir, dilerseniz aşağıdaki linklerden de indirebilirsiniz.

Assassin's Creed Identity
Assassin's Creed Identity
‎Assassin's Creed Identity
‎Assassin's Creed Identity
Developer: Ubisoft
Price: Free+