MMORPG oyunları küçükken kendimi oyunların içerisinde hissederek, seçtiğim karakterin benim gibi özellikleri olsun, bana benzesin diye uğraştığım oyunlardı. Hayatımın büyük bir çoğunluğunu bu oyunlarda geçirdim. Okula gitmedim, okuldan kaçtım, anneme yakalandım, güzel bir dayak ve fırça yedim. Şimdiki Black Desert maceram oyunda düşmanlarıma attığım ama annemin de bana attığı dayaklar ile canlanacak. Özür dilerim anneciğim, oğlun yeni bir oyuna aşık oldu…

Öncelikle, Black Desert şu an 20 lira karşılığı satın alınabiliyor ama 20 lira bu oyun için gerçekten verilebilecek bir para ve en önemli kısım ise pay-to-win değil yani parayı veren düdüğü çalmıyor.

Yeni Bir MMORPG Macerası – Black Desert

Oyunun en sevdiğin yönlerinden bahsedecek olursam, dövüş mekaniklerinin ve kombolarının şahaneliği, grafiklerin eski MMORPG oyunlarına nazaran çok daha iyi oluşu. Hatta eskilere nazaran karakter sınıfları 3-5 ile az kalmamış, toplamda 18 sınıf bulunuyor. Bu azımsanmayacak derecede fazla. MMORPG oyunlarında kendime yakın bulduğum sınıflara yöneldiğimi düşünürsek benim için sınıf seçmek gerçekten çok zor olacak. Söylemem gerekiyor, her serverda her sınıf bulunmuyor o yüzden Türkiye serverında istediğiniz sınıfı bulamayabilirsiniz.

Ramazan Bayramı ile birlikte aramıza yeni bir sınıf daha katıldı, Lahn. “Orman gibi sessiz, rüzgar gibi hızlı” yeni sınıf Lahn, bayramı kutlamak için, Ramazan boyunca %50 indirimli olarak kullanılabilecek.

Black Desert

Yeni Sınıf Güncellemesi ve Lahn’ın Yetenekleri

Uzun süredir beklenen sınıf -Lahn-, 30 Nisan’dan itibaren Türkiye & MENA’daki herkes tarafından oynanabilecek. Zarif saldırıları ve harika etkinlik ödülleri var.

Lahn, kılıcın ucuna bağlı ip ve Hilal Pendulum’dan oluşan bir silahı kullanıyor. Çevik ve vücut hareketlerindeki esnekliğiyle görsel bir resital sunan Lahn, silahını sallayarak havada tutabiliyor. Mesafeli saldırılarında üstün kombolar kombine ederek karakterin yeteneğini ve gücünü çok daha efektif bir şekilde kullanabiliyorsunuz.

Saldırı Türü : Fiziksel
Silahı : [Ana Silah] Hilal Pendulum [Alt Silah] Kadim Kılıç

black desert

BAŞLICA BECERİLERİ/SKILLERİ

  • Lahn, Bahar Esintisi yeteneği ile düşmanına sinsi ve gizli bir şekilde saldırabilir. Diğer becerilerinizle yaptığınız kombolara bağlı olarak hasarını artırabilirsiniz.
  • Göz alıcı ve görsel resital sunan bir diğer yeteneği ise Hale Sıçrayışı II. Bu yetenekle zıpladıktan sonra havada yürüyebilir ve hareket yönünüzü değiştirebilirsiniz.
  • Sipityum yeteneği ile ekseni etrafında dönen Lahn, düşmanının bulunduğu yere Pendulum’u fırlatır ve bir dalga oluşturur. Dalgadan hasar gören düşman anında yere düşer. Kombonuzla düşmanınızı kendinize çekebilir ya da ileriye itebilirsiniz.
  • Pendulum Tekme yeteneği ile de Pendulum’unuzun sarkacına ani bir tekme atarak düşmanınızı yere çalabilirsiniz.
  • Lahn, Salpuri yeteneği ile ise Pendulum’u geniş bir şekilde sallayarak düşmanlarına savurur, büyük bir hasar bırakır. Mesafeli bir hasar vermek istiyorsanız bu beceri tam da biçilmiş kaftan.

black desert

Black Desert Yeni Etkinlikleriyle Geliyor – Ücretsiz Edinin!

Şimdi, Lahn ile gelecek yeni etkinlikle üç başlıkta yer alıyor. Birincisi level atlama ve exp paylaşımı etkinliği. Yalnızca kendi karakterinizle ya da iki farklı karakterle aynı anda level atlayarak ödül toplayabileceksiniz. Yani oyun tekil değil artık çift kişilik bir hal alacak ve oyunu oynadığınız arkadaşınız ile açık dünyanın tadına varacaksınız.

İkinci etkinlik ise günlük oyunu oynama süre ile ilgili. Black Desert ile oyun içi harika ödüller kazanmak için tek yapmanız gereken yalnızca oyuna giriş yapmak. Sonrasında envanteriniz dolup taşacak.

Üçüncü ve son yeni etkinlikle de ücretsiz kalıcı erişim kazanabileceksiniz. Karakterinizi 56. Seviyeye ulaştırarak ve 7 gün boyunca giriş yaparak oyunda kalıcı erişim sağlayabileceksiniz. Yani oyunu oynamak için satın almak yerine artık ücretsiz bir şekilde oynamak için belki de elimize geçebilecek en büyük fırsat bu. Cebimizin delik olduğunu düşünürsek bu fırsatı kaçırmamalıyız. Bu etkinlik Ramazan’ın sonuna kadar sürecek yani elinizi çabuk tutup hesabınızı açtığınız ilk iki haftada bütün bonusları toplamaya ve hızlıca level atlamaya çalışın. İlk iki hafta için özel ödülleri var çünkü.

Yukarıda bahsedilen etkinliklerin ayrıntıları için tıklayın!