Yapımcılığını ve sunuculuğunu GTarcade’in yaptığı Era of Celestials, MMORPG, aksiyon ve macera tarzı oyun kategorilerinde. Apple App Store ve Google Play Store’da 4.5 puana sahip. Oyunun Türkçe dil seçeneği de bulunuyor. 10 milyondan fazla indirme ile MMORPG oyunlarının mobillerde az oynandığını düşünürsek bir hayli iyi bir indirmeye sahip.

Era of Celestials

Era Of Celestials ile MMORPG’ye Doy

Küçüklüğümüzden beridir aslında MMORPG ile büyümüş bir nesiliz. En azından benim neslim bu şekilde büyüdü. Metin2’den tutun Silkroad’a, Knight’tan İstanbul Kıyamet Vakti’ne kadar. MMORPG oyunları ilkokul, ortaokul ve lise dönemlerimizde derslerden daha çok önem verdiğimiz oyunlardı. Hatta Metin2, Antalya’daki en kötü liseye gitmemdeki ana nedendir. Hey gidi yıllar, bir çukurda hayatımızı mahvetmeyi sürdürüyorduk da haberimiz yoktu.

MMORPG tarzı oyunları daha önce sadece bilgisayarda oynamıştım. Mobil’deki ilk deneyimimi ise Era of Celestials ile gerçekleştiriyorum. Zamanında karakterimin seviyesi ve eşyalarını yükseltmeyi meslek haline getirmiştim, gençliğimi MMORPG oyunlarına vermiştim.

Karakterin görünümünün oyuna zaman ayırdıkça değişmesini ve gelişmesini görmeyi o kadar çok seviyorum ki, gerçekten tüm günümü bu tür oyunlara verebiliyorum. Era of Celestials de beni çocukluk zamanlarıma geri döndürdü.

Era of Celestials

Otomasyon Oyun Tarzından Zevk Alanlar Doluşun Bakalım

Oyunu yaklaşık bir haftadır oynuyorum ve şuan 278. seviyedeyim. Karakterimi ve eşyalarını geliştirmeye devam ediyorum. Seviye atladıkça karakterimin görünümü git gide daha göz alıcı hale geliyor. MMORPG’nin en güzel noktası da bu zaten. Kahramanımızın eşyalarının çok daha güçlü hale gelmesi ve destansı bir görünüm elde edebiliyor olması. Oyunda seviye sınırı ise 500.

Otomasyon oyun tarzı genelde sizin bir şey yapmanıza gerek kalmadığı sadece bir kaç tuşa basmanız ile ilerleyebildiğiniz bir kullanım. Oyun sizin yerinize hesabı kasıyor, görevlere, oradan buraya koşuşturuyor. Tek yapmanız gereken hangi görevin yapılacağına, hangi boss’u devirmeye gideceğinize karar vermek.

Era of Celestials’de otomasyon var ama eşyalarınızın gelişmesini sağlamak sizin ellerinizde. Kullanacağınız bineği, kahramanınıza takacağınız kanatları siz belirliyor ve geliştiriyorsunuz. Otomasyon dedik tamam da oyun açık olduğu sürece öyle otomatik de her şeyi yapmıyor, azıcık parmak oynatın.

Era of Celestials

Era of Celestials ‘da Oyun İçi Birkaç Farklılık

Era of Celestials’de 3 tür kahraman kategorisi bulunuyor; savaşçı, okçu ve büyücü. Benim 278. seviye karakterim bir savaşçı. O yüzden henüz diğer karakterlerin oynayışını test edemedim. Zaten zamanından beridir bir savaşçı hastasıyım. Hayatımızı verdik Metin2’ye olacak o kadar.

Oynadığım diğer MMORPG oyunlara nazaran bir kaç farklılık bulunuyor. En çok dikkatimi çeken şey kahramanlarımızın kullandığı kanatlar oldu. Şu an karakterimin taktığı şeytansı kanatlar gerçekten harika. Daha ne kadar güzel bir görünüm elde eder bilmiyorum ama daha da gelişecek gibi görünüyor. Bu oyun gerçekten görsel bir resital.

Oyunda bana ilginç gelen bir diğer olay ise; kahramanımızın dışında yüksek seviyeli bir yardımcıya sahip olmamız. Görevlerimizin verdiği canavarları keserken ya da bosslar ile dövüşürken gerçekten çok büyük yardım sağlıyor. Seviyesini bilmiyoruz ama verdiği hasara bakacak olursak epey yüksek. Tabi bu karakteri öyle istediğimiz her an kullanamıyoruz. Savaştığımız anlarda verdiğimiz toplam hasar, belli bir seviyeyi geçtikten sonra işlev kazanıyor.

Arkadaşlarınla Bosslara Karşı Savaş

Oyundaki bosslar gerçekten çok güçlü. Tek başınıza kazanabileceğiniz bir savaşa girmiyorsunuz, bunu şimdiden söyleyeyim. Ya oyun içerisinde edindiğiniz birkaç arkadaşınızla ya da oyunu önerip, oyuna başlamasını sağladığınız arkadaşlarınızla bosslara karşı savaşın. Yoksa hiç beklemediğiniz bir anda boss size yeri öptürebilir.

Oyunda bosslardan kazandığımız ganimetler ise bossa verilen hasara göre dağıtılıyor. En çok hasarı veren oyuncu, en büyük ganimeti elde ediyor. Diğerleri ise biraz daha küçükleri ile yetiniyor. Fakat her oyuncunun boss görevi tamamlanıyor, en azından bir teselli ikramiyesi.

Oynarken MMORPG’ye doyduğum ve arkadaşlarımla eğlendiğim oyun ile ilgili şuradan bilgi alabilirsiniz. Dilerseniz Google Play Store veya Apple App Store sayfalarından ya da aşağıdaki linklerden de Era of Celestials’i indirebilirsiniz.

‎Era of Celestials
‎Era of Celestials
Era of Celestials
Era of Celestials
Developer: Yoozoo (Hongkong)
Price: Free