Flick Goal!, incelediğim ilk oyun uygulaması olma şerefine nail oldu. Bu uygulama bir mobil oyundan istediğiniz bütün özellikleri içinde barındırıyor. Sosyal medyada dolaşmaktan sıkıldığınız, oynamak için eğlenceli bir oyun arayışına düştüğünüz noktada bu uygulama, telefonunuzdaki diğer uygulamalarınız arasından size gülümseyecek.

Flick Goal! uygulamasının geliştiricisi diğer oyunlarıyla da kullanıcıların beğenisini toplayabilmiş Gameguru ekibi. Uygulama Google Play Store’da 4.6 gibi yüksek bir puana sahipken, Apple App Store’da 4.5 puan alarak iki platformun oyuncularının da gözüne girmiş görünüyor.

Flick Goal!

Flick Goal! ile Farklı Haritalarda Şut Çekebilirsiniz

Flick Goal! serbest vuruş yeteneklerinizi sergileyeceğiniz, seviyeler arttıkça yeni vuruşlar geliştirmeniz, farklı haritalardaki bulmacaların üstesinden gelmeniz için şut çekerken topa falso vermeniz gereken bir oyun.

Bölümler ilerledikçe sadece şutunuzun gol olması da yeterli olmuyor, örnek olarak bazen oyun sizden bir arabanın camının içinden gol atmanızı da isteyebiliyor. Bunun yanında, bölümden bölüme değişen engelleri aşmanız için taktik geliştirmeniz ve farklı vuruşlar yapmanız gerek. Bazı bölümlerde şutunuzun yönünü değiştirmeye çalışan bir rüzgar makinesi, bazen karşınızdaki bir baraj, şutunuzu plaj gibi bir alanda çekiyorsanız açılarınızı kapatan sörf tahtaları, futbol sahasında sadece kalenin bir bölgesine gol atmanıza izin veren çeşitli düzenekler, zaman zaman da sokaktan geçen bir araba size engel olabiliyor.

Benim için bir oyun, devam edilebilirliği açısından zorlayıcı özelliklere sahip olmalıdır. Bu oyunda bir bölümü geçmek için üç şutu, gereksinimleri yerine getirecek şekilde gol atmanız gerekiyor, eğer ilk ikisini atıp üçüncü vuruşta hata yaparsanız ilk iki ilerlemeniz geçersiz sayılıyor ve bölüme yeniden başlamanız gerekiyor. Bu durum oyunda hırs faktörünü devreye sokup devam etmenizi sağlıyor. Oyunda farkında olmadan iki saate yakın süre geçirdiğimi anladığım noktada, oyunun oynanış konusunda başarılı bir performansa sahip olduğu kararına vardım.

Flick Goal!

En İyi Vuruşlarınızı Online Kısmına Saklayın! 

Flick Goal!’de rekabetçi modlarda rakiplerinizi saf dışı bırakabilir, 1’e 1 ve 3’e 3 karşılaşmalarda serbest vuruş yeteneklerinizi diğer oyunculara gösterebilirsiniz. Online kısımda yaptığınız maçları kazandığınız taktirde oyun içi altınla ödüllendiriliyorsunuz. Kazandığınız altınları oyun içi karakter görünümünüzü ve vurduğunuz topu değiştirme adına harcayabilirsiniz.

İncelediğimiz uygulamada karakter modellemeleri gayet güzel ve oynanış süreniz uzadıkça yavaş yavaş bir çoğuna sahip olabiliyorsunuz. Bazı karakterleri ise oyun içi satın alma opsiyonuna bağlamış durumdalar ama bunlar oynanışa etki etmeyip sadece kostümsel özellikler olduğu için aklınıza “pay to win” ile alakalı sorular gelmesin.Flick Goal

Oyun Hakkında Genel Değerlendirme

Gözüme çarpan bazı detayları sizinle paylaşmam gerektiğini düşünüyorum. Öncelikle oyundan çok zevk aldığımdan ve oynarken zaman olgusunu nasıl kaybettiğimden yukarıda bahsetmiştim.

Oyunun bölümlerinin kurgulanışı, zorluğu, grafiklerin güzelliği tam kararında olduğundan, oyunu bırakıp işlerinize dönmeniz çok zor olacağa benziyor. Buna karşın oyunda yaptığınız her başarısız vuruş ardından, en iyi ihtimalle ikinci kez bölümü tekrar edişinizde ve odaklanıp kendinizi oyuna kaptırdığınız anlarda, karşınıza sürekli reklam çıkıp tadınızı kaçıyor. Reklamların sıklığı belli bir süre sonra oyunu çekilmez hale getirmeye başlayıp, oynama esnasında Wi-Fi ve mobil veriyi kapatmak zorunda kalıyorsunuz. Geliştiriciler bu duruma çözüm olarak, reklamsız bir oynanış için 19.99 TL bedel belirlemiş. İsteyen kullanıcılar bu seçenekten faydalanabilirler.

Siz de Flick Goal! uygulamasını denemek isterseniz Google Play Store veya Apple App Store sayfasını ziyaret edebileceğiniz gibi aşağıdaki linkleri kullanarak indirebilirsiniz.

‎Flick Goal!
‎Flick Goal!
Developer: Lion Studios
Price: Free+
Flick Goal!
Flick Goal!
Developer: Lion Studios
Price: Free

PAYLAŞ
Oyun, film, yabancı dizi ve post rock türü müzik seven, hayata ve insanlığa eleştirel yaklaşan, her şeyden biraz biraz, hiçbir şeyden tam değil sözünü hayat felsefesi haline getirmiş birey.