Uzun uçak yolculukları, son derece yorucu olabiliyor. Bunun üstüne bir de havaalanında aktarma yaparken veya rötar yapan bir uçuşu beklerken geçirilen saatler de eklendiğinde, havaalanındaki imkanlar kritik bir değer kazanıyor. Neyse ki mobil teknolojiler her konuda olduğu gibi yalnız seyahat eden yolcuların da yardımına koşuyor. Bu bağlamda kullanıma sunulan btrfly uygulaması da adeta cebe sığan özel bir yolcu salonu niteliğinde.

2016 yılında İngiltere ve Kanada merkezli Türk geliştiriciler tarafından yaratılan btrfly lounge, sıkıcı olabilen havaalanı deneyimini üst seviyelere taşımayı hedefliyor.

Havaalanında uçuşlarını bekleyen kullanıcılara mobil cihazları aracılığıyla sosyalleşme ve kampanyalardan yararlanma fırsatları tanıyan btrfly uygulamasının öne çıkan detayları incelememizde…

Btrfly: Sanal Bekleme Salonu 2

Btrfly Uygulaması Nasıl Çalışıyor?

Dünya çapında 380 havaalanında kullanılabilen btrflylounge, havaalanında bulunan ve uçuşlarını bekleyen yolcuları buluşturan bir sosyal ağ.

Btrfly uygulamasını kullanabilmek için öncelikle bir kullanıcı profili oluşturmak ve bulunulan havaalanı veya uçuş numarası gibi bilgileri paylaşmak gerekiyor. Akabinde uygulama, aynı havaalanında bulunan diğer kullanıcılardan oluşan bir liste gösteriyor. Böylece kullanıcılar, diğer yolcuların profillerini inceleyerek etkileşime geçebiliyor.

Uygulama, seyahat eden yolcuların boş geçirdikleri saatleri eğlenceli anlara dönüştürmesini amaçlıyor. Kullanıcı profillerinde yer alan meslek bilgileri gibi detaylar sayesinde ise ortak ilgi alanları keşfedilerek iş bağlantıları kurulabiliyor. Uygulama içi sohbet özelliği ise kullanıcıların birbirleriyle iletişim kurmasını mümkün kılıyor.

Btrfly: Sanal Bekleme Salonu 3

Peki Btrfly Neden Öne Çıkıyor?

Sanal bir bekleme salonu niteliğinde olan uygulama sayesinde kullanıcılar, havaalanlarında geçen vakitlerini sosyalleşerek değerlendirme şansı yakalıyorlar. Aynı hedef noktasından hareket eden veya aynı varış noktasına seyahat eden yolcular, tanışıklıklarını yolculuklarının ardından da devam ettirebiliyorlar. Böylece rutin bir uçak yolculuğu geliştirilerek daha zengin bir seyahat deneyimi yaşanabiliyor.

Üstelik konum tabanlı çalışan btrfly uygulaması, yolculara bulundukları havalimanındaki mevcut fırsat ve kampanyaları da sunuyor. Bu sayede kullanıcılar, uygulamanın iş birliği içinde olduğu markaların sundukları ayrıcalıklardan yararlanabiliyor.

Kişiye özel “lounge” servisi sunan uygulama aracılığıyla belirli havaalanlarındaki özel yolcu salonlarında vakit geçirilerek restoran indirimlerinden veya kablosuz internet bağlantısı hizmetinden faydalanılabiliyor.

Buna ek olarak, kullanıcı uçuş bilgilerini girdiği takdirde btrflylounge, uçuşla ilgili gelişmeleri kişiye anlık bildirim olarak gönderebiliyor. Böylece sosyalleşerek keyifli saatler geçiren yolcuların uçuşlarına dair bilgileri gözden kaçırmasının da önüne geçilmiş oluyor.

Eğer siz de seyahat ederken havaalanında geçirdiğiniz zamanı daha keyifli hale getirmek istiyorsanız btrfly’a bir şans verin deriz.

Uygulamayı Android için buraya, iOS için ise buraya tıklayarak ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

btrfly Smart Lounge
btrfly Smart Lounge
Developer: Btrfly.net Inc.
Price: Free
‎btrfly Smart Lounge
‎btrfly Smart Lounge
Developer: btrfly.net inc.
Price: Free

PAYLAŞ
Mottosu "araştır, test et, uygula" olan, Android dünyasının sıkı takipçisi, Kanada sempatizanı, iyi bir dart ve bilardo oyuncusu, spora düşkün bir bilgisayar mühendisi.