Karşımıza sürekli reklamı çıkıp duran padişah/imparator oyunlarından gına geldi biliyorum. Tıpkı böyle bıkmış olduğum bir gün karşıma çıkan Call Me Emperor reklamına tıkladım. Neymiş böyle sürekli reklamı yapılan oyun, bakalım vadettiklerini veriyor muymuş dedim ve indirdim. Veriyormuş.call me emperor

Dilerseniz imparator dilerseniz de imparatoriçe olabildiğiniz oyun, bir strateji oyunu. Asya ülkelerinin birisinde bir imparator oluyorsunuz. Amacınız en iyi şekilde imparatorluğunuzu yönetmek.

Ülke çapında sınavlar yaparak önce bakanlarınızı belirlemeniz gerekiyor. Tarım, siyaset, ordu ve ticaret alanında bakanlar seçiyorsunuz. Bazen bakanlarınız birden fazla alanda uzman olabiliyorlar. Bakanlar seçildikten sonra halktan vergi topluyorsunuz. Asker, tarım ve para olarak bu vergileri topluyorsunuz ve vergiden topladığınız parayı ise sadece bakanlarınızın gelişimi için kullanabiliyorsunuz. Bakanlar güçlendikçe imparatorluğunuz da güçleniyor. call me emperor

Savaşların Hikayeye Bağlı Olduğu Oyun: Call Me Emperor

Benim okumaktan zevk aldığım kısımlardan bir tanesi savaşmadan önce okuduğumuz ufak diyaloglar. Neden savaştığınızı ve kiminle savaştığınızı anlamanız için tek kaynak orası diyebilirim. Hatta bu hikayelerin bir tanesine bağlı olarak da ilk eşinizle tanışma fırsatı yakalıyorsunuz, harem kısmından bahsettiğimde ayrıntısından bahsedeceğim.

Sırayla savaşarak aşamaları geçerek bölümleri bitirmeniz ve seviye atlamanız gerekiyor. Her bölüm 6 aşamadan oluşuyor ve zorluk seviyeleri de sırayla değişmekte.

Dilerseniz bir ittifak grubu yani klan kurup veya katılıp, hem birbirinize yardım edebilirsiniz hem de klan savaşlarına da girebilirsiniz.

Oyunda aynı zamanda bakanlarınızla İmparatorluk Avı’na da çıkabiliyorsunuz. Bakanlarınızın gücünü test edebilir ve geliştirebiliyorsunuz. Zaman zaman farklı etkinliklerle de savaşabiliyorsunuz. call me emperor

Harem… Bu Tarz Oyunların Olmazsa Olmazı

En çok dikkat çeken ve üzerinden reklamların yapıldığı kısım tabii ki Harem. Asya’da olsanız da bir hareminiz var. İlk eşiniz ile büyüklerinizin zoruyla evleniyorsunuz diyebiliriz. Size bir savaş sırasında yardım ediyor ve aile büyüğünüz size onunla evlenmeniz gerektiğini çünkü akrabasının bakan olduğunu söylüyor (:D?) ve bu sayede devlet ilişkilerinizin güçlenmesi sağlanıyor.

call me emperor

Daha sonra ise hareminizi genişletebiliyorsunuz. Dilerseniz gezi yaparak gezdiğiniz yerlerden hareminize eşler ekleyebiliyorsunuz. Balolar düzenleyerek de eşlere sahip olabiliyorsunuz. Hareme aldığınız bütün eşleriniz çeşitli sahip olduğunuz/olmadığınız bakanlarla ilişkili. Eşlerinizin özelliklerini ne kadar geliştirirseniz imparatorluk gücünüz de gelişiyor.call me emperor

Eşlerinin erkek olmasını dileyenler telaş yapmasın. Eşlerinizin cinsiyetini değiştirebilir ya da olduğu gibi bırakabilirsiniz. Aynı zamanda eşlerinizi çay partilerine gönderebilir, saray tahsis edebilir ve çocuk sahibi olabilirsiniz.

Eşleriniz ne kadar yetenekli ise doğan çocuklar da o kadar güçlü istatistiklere sahip oluyorlar. Çocukları belli bir süre eğittikten sonra evlendirip başka oyuncularla ilişkiler kuruyorsunuz.

Call Me Emperor Ne Kadar Süre Oynanabilir?

Efendim, ben oyunu indirdikten sonra 1 hafta aralıksız her saat başı girip oynadım. Yalan yok. Daha sonra ise günde 1’e düştü. Bir süre gelişince bu durum hoşunuza gidiyor fakat seviye artıkça büyümek zorlaşıyor.

Strateji oyunları seviyorum, RPG oyunları bana göre, aksiyona ihtiyaç yok diyenler için ideal bir oyun. Her şeyi tadında bırakmışlar bence.

Yalnız oyunda Türkçe dil desteği bulunmamakta. Dilerseniz aşağıdaki linklerden Call Me Emperor oyununu indirebilirsiniz. İyi oyunlar!

Call Me Emperor
Call Me Emperor
Price: Free
‎Call Me Emperor
‎Call Me Emperor
Developer: Clicktouch Co.,Ltd.
Price: Free+

PAYLAŞ
Anime/Manga sever, sanatsal işlere meraklı, akıntının tersine gitmekten çekinmeyen, sıkı bir oyun tutkunu.