Sizi okyanusun en sakin, en dinlendirici, en renkli sularına; AbyssRium‘a davet ediyorum.

Okyanusun dibinde bir akvaryum hayal edin. İçinde renk renk mercanlar ve balıkların olduğu, denizin derinliklerinden bir piyano sesi gelen. İşte AbyssRium bu hayali gerçeğe dönüştürüyor.

AbyssRium2

AbyssRium Nasıl Oynanıyor? 

Oyun, temelinde sadece tıklamaya dayalı. Ortadaki gülen kayaya sürekli tıklayarak puan toplamanız gerekiyor. Bu puanlar karşılığında yeni balıklar ve mercanlar alabiliyorsunuz. Oyunun mantığı bu kadar basit.

Gariptir ki; oyun bu kadar basit olmasına rağmen bir süre sonra sürekli yeni balıkları akvaryumda görmek istiyorsunuz ve kendinizi oynarken buluyorsunuz.

Hemen koca koca balıklarla başlamıyorsunuz oyuna. Önce ufak Palyaço balıklarıyla başlayıp daha sonra tıklamalarla birlikte seviye atlıyorsunuz ve deniz kaplumbağaları, balinalar, yunuslar gibi farklı türlere yükseliyorsunuz ayrıca yeni mercan türleri de cabası.

Oyun içerisinde level atlamayla açamadığınız gizli balıklar da var. Onları nasıl açacağınızı söylemeyeceğim tabii ki kendiniz bulmalısınız.

AbyssRium, içindeki dinlendirici müziği ve oldukça beğenilen çevre modellemesiyle birlikte istediğiniz yerde sadece ekrana tıklayarak oynamanıza elverişli bir oyun. Hatta siz oyunda değilken bile sevimli kaya puan toplamaya devam ediyor ve giriş yaptığınızda birikmiş puanlarınızı görüp mutlu bile olabiliyorsunuz.

Bazen şirin balıklardan bazıları fotojenik hissettiklerinde bir baloncukla birlikte kafalarında kamera işareti beliriyor, dilerseniz fotoğraflarını çekebiliyor ve paylaşabiliyorsunuz da.

AbyssRium4

Değişik Etkinliklerle, Yeni Temalar

AbyssRium zaman zaman etkinlikler düzenleyip, bu etkinliklerle yeni balık çeşitleri ve yeni bitkiler veriyor. Cadılar Bayramı, Sevgililer Günü, Yılbaşı gibi özel günlerde de temasını değiştirmeyi ve yeni objeleri eklemeyi ihmal etmiyor.

AbyssRium5

Yapımcısı Ceetah Mobile aynı zamanda Piano Tiles 2, Farm On!, Cell Connect gibi oyunların ve Clean Master uygulamasının da üreticisi.

Oyunun VR modu da mevcut, balıkları ve rengarenk akvaryumunuzu üç boyutlu şekilde izlemenin keyfine varabiliyorsunuz.

Siz de kendi akvaryumunuzu kurabilir, pembe, mavi, sarı ve yeşil mercanların güzelliklerinde kaybolabilir ve her türden balıkların yüzmelerini seyredebilirsiniz. Bunun için Google Play Store ve AppStore’dan indirmek üzere aşağıdaki linklere tıklayın ve hemen siz de dalışa geçin.

‎Tap Tap Fish - AbyssRium
‎Tap Tap Fish - AbyssRium
Developer: SangHeon Kim
Price: Free+
Tap Tap Fish - Abyssrium
Tap Tap Fish - Abyssrium
Developer: Wemade Connect
Price: Free

PAYLAŞ
Anime/Manga sever, sanatsal işlere meraklı, akıntının tersine gitmekten çekinmeyen, sıkı bir oyun tutkunu.