Calm, Google Play Store’da 10 milyon kullanıcıya ulaşmış ve Apple App Store tarafından 2017’de yılın uygulaması seçilmiş meditasyon, yoga ve uyku konularında önde gelen bir mobil uygulama. Rehberli meditasyonlar, uyku için hikayeler, nefes programları ve rahatlatıcı müzikler gibi birçok içeriğe sahip. Detaylarına gelin birlikte göz atalım.

calm

Calm ile Stresten Uzaklaşın

Hemen hemen herkesin hayatında stres dolu saatler vardır. Gerek iş hayatı gerekse sosyal hayat içerisinde fazlaca stres barındırır. Stres birikimi insan ilişkilerinizde istenmeyen ve sorun teşkil eden durumlar yaşamamıza, iş hayatınızda konsantre ve buna bağlı olarak performans düşüklüğüne neden olabilir.

Elbette bu biriken stresten vücudunuzu arındırmanız fazlasıyla önemli bir konu. Bir sonraki güne pozitif başlayabilmek, olay ve durumları doğru analiz edebilmek, sosyal ve iş hayatımızdaki bireylerle sağlıklı iletişim kurarak hayatın zorluklarını hafifletmek için Calm yardımımıza yetişiyor.

calm

Calm sakin kalma, stresle başa çıkma, derin uyku, odak ve konsantrasyon, vücut taraması, okulda veya işte farkındalık ve performans artışı, yürüyüş meditasyonu gibi birçok konuda kullanıcılarına yardımcı olmayı hedefliyor.

Her güne ait 10’ar dakikalık programlar hazırlıyor. Sizleri daha sakin kalmaya, yaptığınız işe odaklanmaya, farkındalıklarınızı artırmaya ve insan ilişkilerinizde daha pozitif olmanıza yardımcı oluyor.

Calm, uyumakta problem yaşayan bireyleri de es geçmiyor. 100’den fazla uyku hikayeleriyle birlikte  sizleri önce sakinleştirmeye ve sonrasında derin bir uyku çekmenize yardımcı oluyor.

calm

Ayrıca Calm rahatlamanız için nefes egzersizleri, odaklanmanız için özel müzikler ve dünyaca ünlü uzmanların tavsiyeleriyle birlikte geniş bir içerik yelpazesi oluşturarak size birçok alternatif sunuyor.

Kılavuzlu meditasyon seansları 3, 5, 10, 15, 20 veya 25 dakikalık olmak üzere etap etap oluşturulmuş durumda. Sabit bir programa bağlı kalmadan seviye seviye ilerleyebileceğiniz bir alternatif.

Tüm bunların yanı sıra uygulamayı indirmek ve kullanmak tamamen ücretsiz. Ayrıca içerisinde can sıkıcı reklam barındırmıyor oluşu da kesintisiz ve sade bir kullanım deneyimi sunuyor.

calm

Uygulama içerisindeki bazı içerikler isteğe bağlı olarak ücretli bir şekilde satın da alınabilir. Bu uygulamaları da deneyimlemek isterseniz şayet Google hesabınız üzerinden kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Uygulamayı aşağıdaki linklerden indirebilir veya sitesini ziyaret edebilir ve daha sakin bir hayata ilk adımınızı atabilirsiniz.

Calm - Sleep, Meditate, Relax
Calm - Sleep, Meditate, Relax
‎Calm
‎Calm
Developer: Calm.com
Price: Free+

PAYLAŞ
94 basım, bir nevi fotoğrafçı ve yazar. Her şeyden önemlisi hiçbir şeyist.