İnceleyeceğim nefes ve farkındalık uygulaması Crea Meditasyon, sadece iPhone, iPad ve Apple Watch’taki App Store’da bulunuyor. Uygulamanın Apple App Store’daki performansı 4.7 puan seviyesinde. Her an her yerde kolayca yapabileceğiniz bu meditasyon egzersizlerini Türkiye’de “Mindfulness/Farkındalık” eğitimcilerinden olan Selmin Erk’in sesinden dinleyeceksiniz.

Crea Meditasyon

Crea’daki kişiye özel “Olumlama Meditasyonları” ile artık olumsuz düşünce ve inançlarınızı yok ederek, zihninizi yeniden programlayabileceksiniz. Üstelik uygulama isteğiniz doğrultusunda “Farkındalık” dakikalarınızı Apple Sağlık uygulamasına kaydederek gelişiminizi izlemenize yardımcı olacak. 

İş hayatınızda, sosyal yaşamınızdaki buhranlarda, sağlık sıkıntılarınızda hatta uykusuzluklarınızda “anda kalarak” önceden farkında olmadığınız düşünce alışkanlıklarınızın bilincine vararak, olumsuz düşüncelerinizden bir nebze uzaklaştırıp sadece olumlu düşüncelerinizi izleyip nasıl serbest bırakılacağını ayırt edebilirsiniz.

 Size özel oluşturulacak olan olumlama meditasyonlarının 10 kategorisi şu şekilde:

  1. Sağlık 
  2. Düşünceler, duygular ve zihin
  3. Bolluk, bereket
  4. İş
  5. Bağışlamak, affetmek
  6. Özgüven, özdeğer
  7. İletişim, sosyal ilişkiler
  8. Aşk, sevgi
  9. Aile, evlilik
  10. Hamilelik

Crea Meditasyon ile Farkında Olduğunuz Her An Yeni Bir Andır

Önceki adı Dingin Kafa olan Crea Meditasyon uygulamasının amacı zihni boşaltmak, düşüncelerden kurtulmak değil onları anlamak ve zorlayıcı durumlarla daha kolay başa çıkmaktır. Size günlük uygulamalarla güçlendirici zihin egzersizleri sunar. Örneğin, kendinizi tanımak ve bilmek, stresle başa çıkmak, iş verimliliğini arttırmak, empatiyi geliştirmek, anlık düşünce ve duyguları yargılamadan fark etmek, bağışıklık sistemini güçlendirmek, iç huzur sağlamak, uyku düzenini iyileştirmek, öfke kontrolü ve duygusal dengeyi sağlamak, sporda, müzikte performansı arttırmak gibi birçok yönünüzü güçlendirici egzersizler sunuyor. Crea Meditasyon

Crea Meditasyon uygulaması, uyku egzersiziyle size derin gevşeme, uykuya doğru ve gölde dinlenme gibi derin ve dinlendirici uykuyu; nefes egzersiziyle nefesi izle, nefes ve söz, nefes ve el, nefesle hafifleyin gibi odaklı ve sakin nefes almayı; bedenle bağ egzersiziyle beden taraması, beden ile nefes gibi huzurlu ve dingin bedenle bağlanmayı; düşünce ve duygu farkındalığı ile birkaç dakikalık ara, duygular, düşüncelerde huzur, altın kapı, yatışan zihin, özgürlüğe izin ver gibi dayanıklı ve esnek düşünce ve duygu farkındalığı; şimdiki anda kal egzersiziyle kısa bir mola, sesler ve farkındalık, yürüyüş, keyifle yemek, çikolata tadımı, ofiste huzur gibi eylemlerde farkındalıkla şimdiki anda kalmayı; iyiyi çoğaltmak egzersiziyle sevecen şefkat, değer bilmek, affetmek gibi olumlu tutumla iyiyi çoğaltmayı; sağlık egzersiziyle derin gevşeme, ağrıda ve acıda şifa, bedendeki ışık ve şifa, bahçede sağlık gibi sağlığı korumayı; liderlik egzersiziyle içsel rehberinizle buluşma, özel ve huzurlu içsel yer, hedef sahneleme, işte başarılı sunum gibi başarı ve mutlulukla liderliği ve son olarak eğitimde farkındalık egzersiziyle sınıfta mola, nefesin akışı, nefes ve beden 1, nefes ve beden 2, eğitimde niyetin farkındalığı ve eğitimde düşünce bulutlarıyla eğitimde farkındalığı sağlıyor.

Sizlerde Crea Meditasyon uygulamasını Apple App Store’dan indirebileceğiniz gibi sitesini de inceleyebilirsiniz veya aşağıdaki linklerden mağaza sayfasını inceleyerek daha fazla bilgi alabilirsiniz.

‎Crea Meditasyon
‎Crea Meditasyon
Developer: Ferhat Abdullahoglu
Price: Free+